Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daki Bayramlaşmada Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daki Bayramlaşmada Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul'da düzenlediği bayramlaşma töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nden AK Partililerle bayramlaşma töreninde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye2nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Destek verenler de bu gerçeği görecekler. Türkiye bir çadır devleti değildir bunu herkes bilsin" dedi.

Bayram namazını kılmak için gittiği camiide namaz öncesi fenalaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programında değişiklik yapmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bugün asıl anmamız gereken şehitlerimiz ve gazilerimiz."

"Türkiye, bir yandan terör örgütlerinin hain saldırılarıyla, diğer yandan diplomatik ayak oyunlarıyla, öte yandan ekonomik suikastlerle aynı anda mücadele ediyor. Bakın bayram... Şu anda Genelkurmay Başkanımız, kuvvet komutanlarıyla Güneydoğu'da bayram namazlarını orada kıldılar, Siirt'te, Tillo'da kıldılar. İçişleri Bakanımız Hakkâri'de, Çukurca'da bayram namazlarını kıldılar. Durmak yok, yola devam, derdimiz bu."

"Bu can bu tende oldukça beraberiz. Biz milletimiz için bu savaşı kazanmak istiyoruz."

"Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru kurma girişimini Fırat Kalkanı Harekatı'yla sekteye uğratmıştık. Maalesef müttefik dediğimiz, dost bildiğimiz ülkeler, Türkiye'nin bütünlüğüne göz dikmiş terör örgütleriyle iş birliği yapmakta sakınca görmüyorlar. Bu terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar ama onlar için iş işten geçmiş olacak."

"Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Destek verenler de bu gerçeği görecekler. Türkiye bir çadır devleti değildir bunu herkes bilsin."

"Türkiye'ye saldıranların başlarını inlerinde ezmeye devam edeceğiz."

"(Avrupa ülkeleri) Terör örgütlerinin mensuplarına gösterilen bu derin muhabbetin, aşırı korumacılığın yol açacağı felaketleri görmezden gelenleri bir an önce akıllarını başlarına almaya çağırıyoruz. Türkiye, tarihi birikiminden, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle bu musibetlerin hepsinin bir şekilde üstesinden gelir. Buna karşılık sırf bize zarar veriyor diye bu yılanları koyunlarında besleyenlerin damarlarında o yılanların zehriyle uyanacakları günler çok yakındır."