“CHP'nin amacı FETÖ davalarında yargıyı baskı altına almak”

“CHP'nin amacı FETÖ davalarında yargıyı baskı altına almak”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı programı kapsamında Yozgat'a geldi. AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bayramlaşan Bakan Bozdağ, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "CHP'nin adalet yürüyüşüne HDP de destek vereceğini açıkladı. FETÖ'nün de destek vereceği belirtiliyor. Bu konuya ilişkin neler söylersiniz" sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünün samimi değil hesaplı olduğunu söyledi.

Şu anda Türkiye cezaevlerinde pek çok tutuklu ve hükümlü bulunduğunu, sadece bir kişi için yürüyüş yapıldığını ifade eden Bozdağ, "Bakıyorsunuz, hesapları kitapları başka. Bunun üzerinde 'o nedir' diye sorarsanız bir defa CHP'nin iç tartışmalarını bertaraf etme hesabı var. Dikkat ederseniz yürüyüşten önce kongre tartışmaları vardı, şimdi bu tartışmalar bitti, kongre tartışanlar da Kılçdaroğlu'nun etrafında yürüyüşe geçti. Hesabın biri bu. Burada bir netice almış gözüküyor. İkinci hesap, Türkiye'nin uluslararası alanda aleyhine yürütülen kampanyalara destek vermek. Türkiye'nin aleyhine yürütülen itibarsızlaştırma çalışmalarına destek vermek çünkü FETÖ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleri ve Türkiye'nin yurt dışındaki görünürlüğünü Türkiye'nin aleyhine çevirmek, Türkiye'nin aleyhine kanaatler, algılar oluşturmak ve hakikatlerin önüne gerçek olmayan algıları ikame etmek için büyük paralar harcıyorlar." diye konuştu.

Bozdağ, özellikle FETÖ'nün hem siyasilere hem STK'lara hem medya mensuplarına, Türkiye'nin aleyhine açıklamalar yapmak için milyonlarca para harcadığını ifade ederek, "Sonra da bu açıklamaları alıp başka yerlere gönderiyor. Bakın, siz Türkiye'de her şey iyi diyorsunuz ama Türkiye bu. Kendi verdiği parayla kendi yazdırdığı haberleri daha sonra Türkiye'nin gerçeği gibi takdim ettiriyor. İşte bu yürüyüşte FETÖ'nün diğer Türkiye aleyhtarı çevrelerin yurt dışında Türkiye aleyhine algı oluşturma projelerine bir destek anlamı taşımaktadır. Oraya da bir katkı sunuluyor. Bir hesapta bu." dedi.