Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu Gürcistan'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu Gürcistan'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa milletvekilleri ve işadamları Gürcistan'ın Batum kentinde düzenlenen iftar programına katıldı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu iftar programına katılmak üzere akşam saatlerinde Batum'a geldi. Müezzinoğlu iftar programına geçmeden önce geçen yıl açılan Batum Türk Devlet Okulu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Müezzinoğlu, Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı Zurab Pataridze, Batı Gürcistan Müftüsü Begrar Kamaşidze, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Vali Küçük, Bursa milletvekilleri ve işadamları Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen iftar programına katıldı. 

Programın ardından gazetecilere açıklama yapan Müezzinoğlu: "Öncelikle bir Kadir Gecesi'nde Batum'da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum, Rabbime şükrediyorum." dedi.

Batum'da Gürcü Müslümanlarla Türkiye vatandaşlarını iftar programında bir araya getirdikleri için Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Valisine teşekkürlerini ileten Müezzinoğlu, "Dostluklar paylaşılarak, kardeşlikler paylaşılarak zenginleştirilir ve güçlendirilir." diye konuştu.

Müezzinoğlu, "Türkçemizde böyle bir söz vardır, aynı dili konuşanlardan daha çok aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır. Bu akşam Gürcü kardeşlerimizle aynı dili konuşamazsak bile aynı duyguyu paylaşmanın mutluluğunu yaşadık." ifadelerini kullandı.

İki akşam önce Başbakan Binali Yıldırım'la birlikte Batı Trakya'ya ziyarette bulunduklarını hatırlatan Müezzinoğlu, "Türkiye esasında büyük Türk milleti, özellikle ramazan süresince nerede aynı duyguyu paylaştığı insanlar varsa Türkiye milleti, Türkiye devleti  ve Cumhuriyeti orada. Biz büyük bir milletin mensuplarıyız, büyük bir medeniyetin mensuplarıyız, el birliğiyle kardeşliğimizi güçlendirerek, birbirimize olan sevgi bağlarımızı güçlendirerek bugün dünyanın en çok ihtiyacı olan huzura ve barışa büyük katkılarımız olacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Tüm Müslümanların Kadir Gecesini tebrik eden, davetlileri kardeşliği güçlendirmek için dua etmeye çağıran Müezzinoğlu, "Bugün İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı var. İnşallah bu akşamki dualarımız Müslümanların birlik ve beraberliğine vesile olur." dedi.