“BRICS Ülke Yönetimi Semineri” Başladı

“BRICS Ülke Yönetimi Semineri” Başladı

 

BRICS Ülke Yönetimi Semineri, dün Çin'in güneyindeki Fujian eyaletinin Quanzhou kentinde başladı.

BRICS ülkelerinin yanı sıra (Çin, Rusya, Hindistan, Brezilya, Güney Afrika), Tanzanya, Etiyopya ve Meksika gibi gelişmekte olan ülkelerden temsilciler seminerde ülke yönetimine ilişkin deneyimler üzerinde derinlemesine görüş alışverişinde bulunuyor.

ÇKP Merkez Komitesi Propaganda Bölümü Başkan Yardımcısı Huang Kunming yaptığı konuşmada, seminerin ana konusunun "açıklık, kapsayıcılık, ortak yarar ve kazanç ile insanlığın kader ortaklığının ortaklaşa inşası" olduğunu hatırlatarak, bunun BRICS ülkelerinin diyaloğu güçlendirme ve işbirliğini derinleştirme arzusuna uyduğunu kaydetti.

Huang, katılımcıların seminerin ana konusu çerçevesinde deneyimlerini paylaşarak, görüş alışverişinde bulunup fikir bilirğine varmasının, BRICS Liderleri Xiamen Görüşmesi'nde alınacak sonuçların zenginleştirilmesi ve BRICS işbirliğinde bir "10 altın yıl" daha yaratılması için son derece büyük önem taşıdığını ifade etti.

Söz konusu seminer, BRICS Ülkeleri Xiamen Görüşmesi kapsamında önemli etkinliklerden biri olarak ÇKP Merkez Komitesi Propaganda Bölümü tarafından düzenleniyor.