Başkentte 2 DEAŞ'lının Etkisiz Hale Getirilmesi

Başkentte 2 DEAŞ'lının Etkisiz Hale Getirilmesi

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, Etimesgut ilçesi Yapracık bölgesinde DEAŞ üyesi 2 teröristin etkisiz hale getirildiği hücre evinde arama yapma ve suç delillerine el koyma kararı verdi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, dün eylem hazırlığındayken etkisiz hale getirilen terör örgütü DEAŞ mensuplarına yönelik soruşturma başlatıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma kapsamında, Etimesgut ilçesi Yapracık TOKİ konutlarında bulunduğu tespit edilen örgüte ait hücre evinde arama ve suç delillerine el koyma kararı verilmiştir. Arama kararına istinaden emniyet güçlerince 21 Mayıs Pazar günü hücre evine yapılan operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu oldukları anlaşılan iki şüpheli silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Şüpheliler ile birlikte olay yerinde ele geçirilen uzun namlulu kalaşnikof marka silahlar, el bombaları, çok sayıda mermi, cep telefonları, bilgisayar ve diğer maddi delillere el konulmuştur. Konu ile ilgili soruşturma geniş çaplı olarak devam etmektedir."