Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Başbakan Yıldırım ''Alman gazetesine ne diyor biliyor musunuz; 'Türkiye'de can güvenliği, mal güvenliği yok turistler gelmesin.' Bu ne demek? Bu memleketin bir evladıysan nasıl sen ülkeni dünyaya şikâyet edersin?'' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da, Yenikent-Temelli Yolu temel atma töreninde konuştu.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bundan birkaç gün önce Sivas'taydım. Sivas'ta 700 milyona yakın 60'dan fazla eserin açılışını yaptık temelini attık. Toplu açılış temel atmalar yapıyoruz çünkü yetişemiyoruz. 16 Nisan'da millete verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmek için Cumhurbaşkanımız milletin adamı adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde var gücümüzle çalışıyoruz.

Kılıçdaroğlu, '2019'a hazırlanacağız' dediği o demokratik unsurları açıklasın da görelim. Sırtını teröre dayayan HDP mi? Sözde adalet yürüyüşü boyunca devlete ve millete kin ve nefret kusan FETÖ artıkları mı Savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör militanları mı? Sayın Kılıçdaroğlu, ortaklık yapacağın bir demokratik unsur varsa, eğer gerçekten arıyorsan 15 Temmuz'da sokaklarda kahramanlık destanı yazan millete dön, millette ara.