Başbakan Li'den Daha Hızlı Ekonomik İyileşme Çağrısı

Başbakan Li'den Daha Hızlı Ekonomik İyileşme Çağrısı

Çin Başbakanı Li Keqiang, ülkenin ekonomik iyileşmeyi hızlandırması ve sanayi transferini rasyonel ve düzenli şekilde ilerletmesi gerektiğini söyledi.

Li, sanayi transferinde başarılı olmak için iyi bir iş çevresi yaratmanın, elverişli politikalardan daha kritik olduğunu belirtti.

Li Keqiang, 2 günlük bir inceleme gezisi nedeniyle Çin'in orta kesimindeki Hunan eyaletinde bulunuyor.

Li temasları kapsamında eyalet merkezi Changsa kentinde bulunan Alman Bosch grubuna ait bir alt şirketi ziyaret etti. Li burada yaptığı açıklamada, Çin'in pazarı dışa açmaya devam edeceğini, Çin'de yatırım yapacak yabancı şirketleri kucaklamak için kollarını açtıklarını ifade etti. Başbakan Li, Çin'de üretilen yabancı ürünler ile Çin malı ürünlerin eşit muamele gördüklerini yineledi.

Hengyang şehrinde bir çeltik tarlasını ziyaret edip buradaki köylülerle sohbet eden Li Keqiang, tarıma daha fazla yatırım ve destek sağlanması gerektiğini kaydederek, su koruma çalışmalarının yanı sıra yol ve diğer alt yapı tesislerinin iyileştirilmesini istedi.

Hengyang'da Baishazhou sanayi parkını gezen Li, "Endüstrilerin doğudaki bölgelerden merkeze ve batı bölgelerine transferi, ekonomik kurallar doğrultusunda gerçekleştirildi ve farklı bölgeler arasında koordineli kalkınmayı dengeleyen bir unsur oldu" ifadesini kullandı.