Balıkesir'deki Suç Örgütü Operasyonu

Balıkesir'deki Suç Örgütü Operasyonu
Balıkesir'de suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltında bulunan ve adliyeye sevk edilen 15 kişiden 5'i tutuklandı.

Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, uzun süredir takip edilen suç örgütüne yönelik operasyonunda gözaltına alınanlardan 15'i adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden biri savcılıkça serbest bırakılırken 14'ü nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, 14 şüpheliden örgüt yöneticisi oldukları ileri sürülen Fırat K, Ali G. ile örgüte üye oldukları iddiasıyla Şahin Y, Ali Y. ve Mahir T'nin tutuklanmasına, 9 kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Edremit Körfezi'ndeki Edremit, Ayvalık ve Burhaniye'nin aralarında olduğu ilçelerde "adam yaralama, silah kaçakçılığı, haraç isteme, adam kaçırma, çek senet tahsilatı, nitelikli yağma, göçmen kaçakçılığı, rüşvet, uyuşturucu ticareti ve ölümle tehdit" gibi birçok suça karıştıkları öne sürülen, İstanbul bağlantılı olduğu belirtilen suç örgütünün elebaşı E.B.G. ile 24 kişi, 9 Haziran'da yakalanmıştı.

Aranan 5 kişinin daha sonra yakalandığı operasyonda, çok sayıda ruhsatsız silah, av tüfeği, pompalı tüfek, kesici alet ve bir çelik yelek ele geçirilmişti. Öte yandan şüphelilerden 15'i dün adliyeye sevk edilmiş, 7'si tutuklanmış diğerleri de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.