Bakan Arslan Çanakkale'de:

Bakan Arslan Çanakkale'de:
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "15 yıldır istikrarla, güvenle bu ülkede sizin hizmetkarınız isek teşekkürün sahipleri sizlersiniz. Biz sizden aldığımız destekle 80 ilde olduğu gibi Çanakkale'de de hizmet ediyoruz." dedi.

Bir dizi ziyaret ve inceleme için kente gelen Bakan Arslan, Çanakkale'deki görüşmelerin ardından Lapseki ilçesine geçti.

Belediye binası önünde vatandaşlarla bir araya gelen Arslan, Lapseki'de 2 milyar 750 milyon liralık iş yaptıklarını söyledi.

"1915 Çanakkale Köprüsü"nün ayaklarının birinin de Lapseki'de olacağını ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"15 yıldır istikrarla, güvenle bu ülkede sizin hizmetkarınız isek teşekkürün sahipleri sizlersiniz. Biz sizden aldığımız destekle 80 ilde olduğu gibi Çanakkale'de de hizmet ediyoruz. Şu ana kadar Lapseki'de 2 milyar 750 milyon liralık iş yapmışız. 1915 Çanakkale Köprüsü için o hayırcılar, olmazcılar bu meydanda, bir kahvenin önünde kahvede çay içerken yok canım, bizi avutuyorsunuz dediler. Biz ak kadrolar olarak sadece Rabbimin huzurunda secdede eğiliriz. Siz 15 Temmuz'da hainlerin karşısında, mermilerin karşısında eğilmediniz, hep beraber millet olmak için hiçbir şekilde eğilmeyeceğiz. 18 Mart'ta temelini atacağımız, yarısı biten, 10 buçuk milyarlık 1915 Çanakkale Köprüsü'nü otoyolu ile bitirip sizlerin huzurunu sunacağız." 

Arslan, köprünün yapılmasıyla Edirne ve Tekirdağ'daki vatandaşların Çanakkale'ye kolay erişmesine de olanak sağlayacaklarını kaydetti.

Çanakkale'nin 406 kilometre sıcak asfaltı bulunduğunu hatırlatan Bakan Arslan, "En uzun bölünmüş asfalt, sıcak asfalt Çanakkale'de dedi.

- "Gönlümüzden geçen hızla çalışabilseydik 2023 hedeflerini yakalayabilirdik"

"Ne yazık ki o prangalar olmasaydı biz gönlümüzden geçen hızla çıkabilseydik 2023 hedeflerini yakalamış olabilirdik" diyen Arslan şöyle devam etti:

"Bugün 1915 Çanakkale Köprüsü'nü bitirmiş, hizmetinize vermiş olurduk. Anayasa değişikliğine gideceğiz. Biz 316 kişi size verdiğimiz sözün arkasında olmak için imzalarımızı attık. Kürsü işgallerine rağmen, bacak ısırmalarına rağmen, kürsüleri kırmalarına rağmen 339 milletvekili oyuyla asıl sahibi olan millete getirdik değişikliği. Söz de milletin karar da milletin. Her ne karar verirseniz başımız gözümüz üstüne. Sizlere hizmet yolunda bu değişikliği istiyoruz. 16 Nisan'dan itibaren sizin desteğinizle onlardan kurtulacağız."

Arslan, 16 Nisan'da yapılacak referandumda evet kararının çıkması halinde tek merkezden yönetileceklerine işaret etti.

-"6 Nisan'da 'evet' çıkacağından hiç şüphemiz yok"

2000'li yıllarda Bülent Ecevit'in Başbakan olduğu dönemde cumhurbaşkanının milletvekilleri tarafından seçildiğini anımsatan Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sonra krizler oldu ve hastane kuyruklarında bekledik. Geceden gittik sıra aldık, akşama kadar sıra bekledik. SSK'da iki gün sıra bekliyordunuz ki ilaç alabilelim. O dönemleri yaşadık. Çift başlılık buna benziyor. Bir kamyonun hem önünde hem arkasında şoför mahalli bulunmasına benziyor. O kamyon ya hiçbir yere gitmek ya da uçuruma gider. Çift başlılıktan kurtulmamız lazım. Şimdiki sistemde tek başlılık olacak. Halk sandığa giderken kimi cumhurbaşkanı seçtiğine karar verecek. İcraatı kim yapacak sorusu yok. 3 ay sonra seçime gitti sorusu yok. Siz seçerken cumhurbaşkanı ve hükümeti 5 yıl sonra size hesap verecekler. İyi iş yapmışlarsa 5 yıl daha devam edecek. Bu çift başlılık olmazsa biz size daha iyi hizmet ederiz. 16 Nisan'da 'evet' çıkacağından hiç şüphemiz yok. Biz aldığımız her kararı istişare ediyoruz. Bu istişare sonucunda doğru karar çıkıyor. Bizim aldığımız karar sizin aldığınız karar."