Adalet Kurultayı için 7 Bin Kişilik Konaklama Alanı Oluşturulacak

Adalet Kurultayı için 7 Bin Kişilik Konaklama Alanı Oluşturulacak

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat İlçesi'ne bağlı Kocadere Köyü yakınındaki Kocadere Kamp Alanı, CHP'nin 26-29 Ağustos arasında yapacağı Adalet Kurultayı için hazırlanıyor. Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 10 binin üzerinde katılım bekledikleri, Adalet Kurultayı için alanda 7 bin kişilik konaklama alanı oluşturacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Maltepe Mitingi'yle sonuçlanan ve 24 gün süren Adalet Yürüyüşü'nün ardından bu kez gözler, Adalet Kurultayı'na çevrildi. 26- 29 Ağustos arasında Çanakkale'de Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Alan Başkanlığı'na ait Kocadere Kamp Alanı'nda yapılacak Adalet Kurultayı için CHP'de çalışmalar sürüyor. Çok sayıda işçi tarafından alan kurultay için düzenlenirken, çalışmaları yerinde incelemek için Kocadere Kamp Alanı'na gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, beraberinde CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, il, ilçe ve belediye başkanları ile bir toplantı yaptı. Toplantıda, kurultayın sorunsuz şekilde tamamlanması için neler yapılması, ne tür önlemler alınması gerektiği konuları görüşülüp, görev paylaşımı yapıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Milletvekili Muharrem Erkek, beraberindeki partililer ile birlikte işçiler tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyip bilgi aldı.

Adalet Kurultayı'na 10 binin üzerinde bir katılım beklediklerini ifade eden Torun, "Katılımcılar gün içerisinde panellere katılacak. Günde iki konu işleyeceğiz. Aynı süre içerisinde değişik alanlarda çalıştaylarımız olacak. Türkiye'de yaşanan adaletsizlikleri masaya yatıracağımız çalıştaylar yapılacak. Bir de Hafıza Sokağımız olacak. Burada Türkiye'de uzun süre gündemi işgal etmiş ve hala adaletin yerini bulmadığı belli konuları resim ve o günü ifade eden panolarla anlatacağız. Bir Adalet Sokağı oluşturacağız. Türkiye'deki adaletsizliğe dikkat çekmek için farklı etkinliklerimiz de olacak. Burada 4 günü dolu dolu geçireceğiz. Her anlamda gelen katılımcılar Türkiye'de yaşanılan bu süreci ifade edecek, daha iyi anlayacaklar. Buradan bir adalet talebimizi tekrar Türkiye'ye ve dünyaya iletmiş olacağız" diye konuştu.