Vücudunuzun Sinyal Verdiğini Gösteren 8 Belirti

Vücudunuzun Sinyal Verdiğini Gösteren 8 Belirti

Bedenimiz aynı anda birçok şeyin olabildiği mükemmel bir mekanizmadır. Ayrıca bizi, görmezden geldiğimiz şeylerin sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda uyarır. İşte vücudunuzun sinyal verdiğini gösteren 8 işaret... 

Uykusuzluk, agresiflik ve bacak krampları

Bu belirtilere sahipseniz, vücudunuzun magnezyum ve potasyuma ihtiyacı var demektir. Bu hayati unsurları yenilemek için günlük diyetinize domates, portakal, muz ve ıspanak ekleyin. 

Kuru cilt

Cildin kuruluğu, E vitamini eksikliği anlamına gelebilir. Bu nedenle, daha fazla sebze, yağ, fındık ve balık yemelisiniz.

Tatlı krizi 

Birden bire tatlı bir şeye sahip olmak için güçlü bir istek duyuyorsanız, o zaman stres, depresyon veya yorgunluk halinde olabilirsiniz. Tatlı isteğinizi bastıracak yiyecekler tüketebilirsiniz.

Buz yeme isteği

Buz yeme isteğiniz varsa demir eksikliği yaşadığınız anlamına gelir. En iyi demir kaynakları sığır eti ve yumurtadır. 
 
Diş eti kanaması

Dişlerinizi fırçalarken diş etlerinizdeki ani veya sürekli kanama, C vitamini eksikliğinin belirleyici bir işaretidir. Yemeklerinize şu ürünleri ekleyebilirsiniz; turunçgiller, ıspanak, yeşil ve kırmızı biber, domates, lahana, karnabahar ve brokoli.
 
Kırılgan tırnaklar

Vücudunuz size B vitamininin eksik olduğunu söylüyor. Daha fazla süt içmelisiniz.
 
Göz etrafında bulunan halkalar

Bu tür halkalar 50 yaşın üzerindeki insanlarda görülebilir ve bu normaldir.  Ancak, daha genç bir insanda ortaya çıkıyorsa, o zaman yüksek kolesterol seviyelerinin bir işaretidir. Bu konuda bir doktora danışmalısınız.
 
Yunan ayağı
 
Bir Yunan ayağı veya bir "Morton'un parmağı", ayağınızdan daha uzun bir ikinci ayaktır ve bu ikinci parmağın tabanındaki ayağın topuzuna rahatsızlık verir. Aynı zamanda ayakkabınızı giydiğinizde de rahatsız eder.
 
Kaynak: Milliyet-Pembenar