Vücudunuzu Alkalize Etmenin 6 Yolu

Vücudunuzu Alkalize Etmenin 6 Yolu

Vücudunuzun fit ve sağlıklı olabilmesi için temel bir prensip vardır. Bu prensibe göre kan dolaşımınızdaki PH seviyesi yaklaşık olarak 7,365 olmalıdır. Eğer PH seviyesi bu rakamdan yüksek ise pek çok rahatsızlığın ve kanserli hücrelerin gelişmesi için elverişli olan asidik ortam oluşmuş demektir. Vücudunuzun pH'ını yükseltmek ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olmak için bu 6 yolu deneyin... 

Daha fazla sebze yiyin

Sebzeler karaciğer detoksifikasyonunu teşvik eder ve güçlü alkaliler olarak bilinir. Mutlaka günlük beslenmenize; brüksel lahanası, brokokoli, karnabahar, yeşil ve beyaz lahanayı ekleyin. 

Tuzunuzu değiştirin

Normal tuzlara göre himalaya tuzu oldukça alkali bir besindir. Vücudunuzu alkalize etmek istiyorsanız mutlaka sofra tuzu yerine, himalaya tuzu kullanın. 

Limonlu su için 

Limon, içerisinde bulunan asit bakımından yanıltıcı olabilir. Ancak vücudu harika bir şekilde alkalize eder. Özellikle yeşil renkte olan limonları tüketmeniz, sarı limona göre daha fazla alkali sağlayacaktır. Mutlaka suyunuzun içine limon damlatmayı unutmayın. 

Suyunuzu alkalize edin 

İçtiğiniz tüm suyu alkalileştirerek bir adım daha ileri gidebilirsiniz. Dilerseniz alkali sutun alın, dilerseniz de eczaneler de satılan ürünlerden faydalanın.

Asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durun

Vücudunuzu alkalize ederken, asitli yiyecek ve içeceklerden uzak tutmalısınız. 

Yüksek asitli gıdalar şunlardır:

Alkol, kahve. çay, doğal olmayan sodalar, peynir, süt (çiğ hariç), kurutlmuş meyve, organik olmayan yumurta ve et. Aşırı asit, vücudunuzun toksisite ve hastalığa karşı savaşmasını engeller.

Yeşil smoothieyi deneyin

Smoothie'den bahsedersek, güne yeşilliklerin alkalileştirici gücü ile başlamanın harika bir yoludur. 

-1 fincan kavun
-1 su bardağı badem sütü
-Yarım muz
-2 su bardağı ıspanak veya lahana
-Yarım salatalık
-1 bardak buz
-1 çay kaşığı chia tohumu

Tüm bunları blender'da karıştırıp öğün yerine tüketebilirsiniz. 

Kaynak: Milliyet-Pembenar