Kefirle bağırsaklar mutlu!

Kefirle bağırsaklar mutlu!

Uzun bir ömür için bağırsaklara iyi bakmak gerekiyor. Turşu, sirke ve kefir, vücudun ikinci beyni sayılan bağırsaklara güç veriyor. Hastalıklardan koruyor.

Herkes sağlıklı bir bedenin hayalini kuruyor. Modern çağın getirdiği hareketsiz yaşam ve beslenme nedeniyle bu pek de mümkün olmuyor. Kronik hastalıkla, artık çocukların bile hayatını tehdit ediyor. Hastalıkların tek tedavisinin "ilaç" olduğuna inandırılıyor.

Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul ise sadece sağlıklı beslenerek 100 yıl yaşamanın mümkün olduğunu söylüyor. İnsan vücudunu hastalıklardan korumak için ilk önce bağırsakları güçlendirmek gerektiğini belirtiyor. Şu bilgileri paylaşıyor:

"Günümüzde bağırsak florasının insan sağlığında yeri ve önemi yeni fark ediliyor. Vücudumuzda belki de en çok ihmal edilen organların arasında bağırsak da bulunuyor. Sadece bir boşaltım organı olmayan bağırsaklar, yaşam kalitesini ve tüm yaşamsal fonksiyonları etkiliyor. Dengeli bir bağırsak florası ile sağlıklı bir bedene ulaşılabiliyor. Bağırsaklarda 500 tür bakteri bulunuyor. Bu bakterilerin toplam sayısının ise 10 katrilyon olduğu tahmin ediliyor. Bu durum bile insan vücudunda bağırsakların önemini kanıtlıyor."

Kaynak: Takvim