“Yüzde 50'nin üstünde bir oy oranı ile Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır”

“Yüzde 50'nin üstünde bir oy oranı ile Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır”
“Yüzde 50'nin üstünde bir oy oranı ile Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır”
“Yüzde 50'nin üstünde bir oy oranı ile Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır”
“Yüzde 50'nin üstünde bir oy oranı ile Ekrem İmamoğlu seçimi kazanır”

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu 'CRI TÜRK Özel' programının canlı yayın konuğu oldu. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İşte Zeybek'in açıklamalarından satır başları;

-Alışılmış seçim havasının sokakta olmadığını söyleyebilir.

-YSK'nın almış olduğu olduğu seçim afişi yasağı ve vatandaşların önceliğinin seçim olmaması sokaktaki seçim havasının olmasındaki iki etken.

-Ekrem İmamoğlu vaatlerini söylüyor. On gün sonra Binali Yıldırım aynı vaatleri tekrarlıyor.

-İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni uzun bir aradan sonra tekrar kazanacağız.

-İstanbul'da 14 belediyemiz var. Ekrem İmamoğlu alan çalışması olarak şu ana kadar bizde olmayan diğer 25 ilçelerde faaliyet gösterdi.

-Beklentim yüzde 50 oy oranın üstünde bir oy oranı ile Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanmasıdır.

-Kartal'daki çöken Yeşilyurt Apartmanı yaklaşık 30 yıllık bina. 1998 yılında şimdi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olan o dönemin Kartal Belediye Başkanı Mehmet Sekmen zamanında üstüne kaçak katlar yapılmıştır.

-Kartal'daki çöken Yeşilyurt apartmanında 21 insanımız hayatını kaybetti. Eğer o apartman çökme ile değilde deprem ile yıkılsaydı daha çok inşamızın hayatını kaybederdi.

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu afet riski alan altındaki yerlerle ilgili süreç halkın katılımı ile birlikte yeniden masaya yatırılacak ve haltan yana bir çözüm getirilmiş olacak. Bu taahhütnameyi şu ana kadar sadece Ekrem İmamoğlu imzaladı.

-Yapılan araştırmalarda İstanbul'da en büyük sorun ulaşım çıkardı. Son zamanlarda artık ekonomik sorunlar ilk sırada, ekonomik sorunlar ulaşımı ikinci plana attı.

-Nurettin Sözen döneminde 1994 yılına kadar raylı sistem uzunluğu 122 km idi. Aradan 25 yıl geçti ve raylı sitemin uzunluğu sadece 172 km olmuş. Sadece 50 km raylı sistem yapılmış 25 yılda.

-25 yıl önce İstanbul'da ulaşımda denizin payı yüzde 10'du. AKP döneminde bu oran yüzde 3 oranına kadar geriledi.

-Sayın cumhurbaşkanı her yerde "dünya beşten büyüktür" diyor.  Çok doğru bir söz, doğru ama İstanbul da beşten büyüktür. İstanbul'un bütün kaynaklarını 5 tane yandaş müteahhite çekmek zorunda değilsiniz.

-Şu an İstanbul yeni havalimanı tam açılamıyor. Çünkü tek bir yol var, bu planlanmadı. İnşaat başlayalı 5 yıl olmuş. Beşiktaş'tan yeni havalimanına giden metro hattının daha %10 bile yapılamamış. Bunu yapan bakan bir mühendis ama keşke mühendis olmasaydı. Bir mühendis bu kadar hata yapar mı?

-Ak Parti'nin belediyecilik anlayışı çökmüştür.

-İstanbul'da çalınan paralar kamuya aktarılırsa projelerin hepsi yapılır.

-Türkiye'yi kaçak işçi cennetine çevirdiler.

-İstanbul'da 10 milyon seçmen var. Bunun 9 milyonu sandığa gider. Ekrem İmamoğlu yaklaşık 5 milyon civarında bir oy alır.