Yılmaz Taner, Akustik Stüdyo programına konuk oldu

Yılmaz Taner, Akustik Stüdyo programına konuk oldu

Önce besteleriyle müziğin mutfağında yer alan daha sonra adım adım yorumcu kimliğini göstermeye başlayan ve 2019 yılında yayınladığı "Rivayet" adlı şarkısı ile müziğin vitrininde gözükmeye başlayan Yılmaz Taner, Michael Kuyucu'nun Akustik Stüdyo programına konuk oldu. Yılmaz Taner, programda orkestrasıyla akustik performans sergilerken bir yandan da müzik hikâyesini de anlattı.

MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ YAPTIM AMA DEVAM EDEMEDİM

Yılmaz Taner, müzik öğretmenliği için eğitim aldıktan sonra çok kısa bir süre müzik öğretmenliği yaptığını ama profesyonel müzik ile öğretmenlik arasında seçim yapmak zorunda kaldığını söyleyerek "Müzik öğretmenliğine devam etmedim, pek yapmak istemedim açıkçası. Sakın beni yanlış anlamasınlar. Bir seçim yapmak zorundaydım kariyer planım da. Öğretmenliği seçsem bir yere atansam mesela Giresun'un bir ilçesinin bir köyünün bir kasabasında olsam ve o gün benim bir stüdyom olsa benim ya okuldan fedakârlık etmem gerekecekti." dedi.

İLK HİT  BESTE "KIYAMADIM İKİMİZE"

Yılmaz Taner'in ilk hiti Murat Dalkılıç'ın seslendirdiği "Kıyamadım İkimize" adlı şarkı oldu. Taner, bu şarkının hikâyesini Michael Kuyucu'ya şöyle anlattı:

"İlk patlayan beste 'Kıyamadım İkimize'. 2008 yılında Murat Dalkılıç'ın 'Merhaba Merhaba' isimli albümündeydi. Çok güzel şarkı. Şarkıyı yaptığımda direkt Murat'a aklıma Murat gelmişti ve Murat'a da kısmet oldu. 'Murat söylemeli' dedim. Onun dışında Berkay'ın 'Yansıma' adlı albümünde üç tane şarkım var. Merve Özbey'in yeni çıkacak albümünde de var. Gerçekten çok güzel bir şarkı. Murat Boz'un yeni çıkacak albümünde de bir şarkım var."

BENİM HER ŞEYİM ORGANİK

Müzik kariyerine solist kimliğini de katan Yılmaz Taner, 2019 ilk baharında yayınlanan ve ses getiren "Rivayet" adlı single'ı için yorum yaparken dijital müzik dünyasında yakaladığı başarı ile 'bu başarı tamamen organiktir' değerlendirmesini yaptı. Yılmaz Taner, Michael Kuyucu'ya şunları söyledi:

"'Rivayet' benim için güzel bir iş oldu. Yani hep iş deyince üzülüyorum aslında ama iyi bir üründü. İnsanların gönlüne, kalbine ulaştık. 1,5 ayda bu geri dönüşü almak her şarkı için kolay değildir Listelerde olmak, müzik kanallarının Top 40, Top 20 listelerinde olmak kolay değil. Zaman zaman para bile teklif ediliyor bunlar için biliyoruz sektörde neler olduğunu biliyoruz. Ama bizim her şeyimiz A'dan Z'ye organik. İsteyen kurum isteyen kim varsa yani Türkiye Cumhuriyeti'nde kim varsa araştırabilir. O yüzden de onunla gurur duyuyorum. Kendi şarkım olduğu için gurur duyuyorum."

Yılmaz Taner,  Akustik Stüdyo Programında "Sorma"  - "Cam"  - "Şahane" – "Her Gece"  - "Rivayet"  - "Kıyamadım İkimize" – "Jest Oldum" ve "Üzülmedin mi?" adlı şarkıları seslendirdi. Taner Yılmaz'a bu akustik performansında Oben Akın (Klavye) -  Kemal Alıç (Perküsyon) ve Serkan Gürüzümcü (Gitar) eşlik etti.