Yayman: Ak Parti'yi Eleştirenler Başka Bir Alternatif Olmadığının Farkında

Yayman: Ak Parti'yi Eleştirenler Başka Bir Alternatif Olmadığının Farkında

24 Haziran seçim sürecini değerlendiren 25. Dönem Milletvekili ve AK Parti Hatay Milletvekili adayı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, halkın kafasındaki tablonun özellikle Hatay'da çok net olduğunu söyledi.

Elif Sevil Orhanlı'nın hazırlayıp sunduğu "Haber Artı" programına seçim bölgesi Hatay'dan katılan Hüseyin Yayman, radikal oy değişimleri beklemediğini, halkın 24 Haziran seçimleriyle ilgili kararını verdiğini belirtti.

64. ve 65. Hükümetlerde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinde de bulunan Yayman şunları söyledi:

"İnsanlar, AK Parti'yi eleştirseler de AK Parti'nin alternatifi olmadığının farkında. AK Parti'nin Türkiye'nin kaderiyle özdeş hale geldiği, R. Tayyip Erdoğan'ın olmadığı bir Türkiye'nin Suriye benzeri kaosun, krizin olduğu sürece evrileceği şeklinde bir algı var. Bu noktadan hareketle Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda sonuçlanacağını düşünüyorum. Günlerdir yaptığımız esnaf ziyaretlerinde insanların ekonomik sorunların çözümü konusunda da Cumhurbaşkanı'na güvendiğine tanık olduk.

CHP Türkiye için bir umut olamıyor. Diğer partiler iyi bir yönetim sistemi ortaya koyup bu iddialarını topluma anlatamıyorlar."

HALK, EKONOMİ ÜZERİNDEN OYNANAN OYUNU GÖRDÜ

Son günlerde kurda yaşanan dalgalanmanın halk tarafından doğru okunduğunu belirten Yayman "Sokaktaki vatandaş Tayyip Erdoğan karşıtlarının, doları manipülasyon aracı olarak kullandığının farkında. Oynanan oyunu gördü" dedi.

Hüseyin Yayman, ana muhalefetin dolar kurundaki dalgalanmanın AK Parti'nin oylarını eriteceği yönünde bir beklentisi olduğunu ancak gelinen aşamada bunun boşa çıktığını söyledi.

Batı dünyasını eleştiren Hüseyin Yayman "AK Parti iktidardan gitsin Tayyip Erdoğan iktidardan insin" şeklinde büyük bir algı var. Vatandaş bu durumu ve özellikle son zamanlarda batı kaynaklı yaşanan olumsuzlukları normal kabul etmiyor. Batının Türkiye üzerindeki olumsuz senaryolarında bumerang etkisi olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.