Ünlü Şair ve Söz Yazarı Cemal Safi'nin Durumu İyiye Gidiyor

Ünlü Şair ve Söz Yazarı Cemal Safi'nin Durumu İyiye Gidiyor

İmkansız (Rüyalarım Olmasa), Gözlerim Uykuyla Barıştı Sanma (Vurgun), Ayrılık Nikahı, Ya Evde Yoksan, Aheste, Git, Ayşen gibi yazdığı birçok eseri bestelenen ünlü şair Cemal Safi'nin sağlığı iyiye gidiyor.

30 Mayıs'ta İzmir'de bulunan Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesine kaldırılan ve burada 4 ay boyunca yoğun bakım ünitesinde tutulan Cemal Safi, ailesi tarafından daha sonra Ankara TOBB ETÜ Hastanesine götürüldü. Safi'nin buradaki yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.

Safi'nin son durumuna ilişkin bilgi aldığımız kızı Ebru Safi Dumanay, "KOAH hastalığı nedeniyle makineye bağlı olarak solunumu sağlanabiliyor. Boğazında delik açılmasına gerek görülmedi. Bunun dışında bilinci açık. İşaret diliyle anlaşabiliyoruz. Bizi anlayabiliyor, işaretlerle cevap verebiliyor. İstemediği hiçbir şeyi yaşamadı babam. Hep 18 yaşında gibi yaşıyor. Şiirlerle ayakta duruyor. Babamın mücadeleci bir ruhu var ve hastalığıyla mücadele ediyor. Doktorları çok iyi. Babamın genel durumu çok iyi. Sadece duaya ihtiyacımız var." diye konuştu. 

Haber: Tülin Tonkuş