“Ülkenin Menfaatleri Söz Konusu Olduğunda, Cumhuriyet Halk Partililer Tek Yürek Olmasını Bilir”

“Ülkenin Menfaatleri Söz Konusu Olduğunda, Cumhuriyet Halk Partililer Tek Yürek Olmasını Bilir”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığının CHP tabanında nasıl karşılandığını değerlendirdi. Gök, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dünya demokrasi ve partiler tarihinde eşi benzerine rastlanmamış bir kararla parti başkanlığı seçimlerinde kendisine rakip olarak aday olmuş olan Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanlığına aday göstererek büyük bir demokrasi kararına imza attığını vurguladı.

CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu Manşet programında Levent Gök, birçok partide herkes rakiplerini tasfiye ederken CHP'nin, ne kadar derin bir demokrasi kültürüne sahip olduğunu gösterdiğini belirterek, şunları söyledi; "CHP'de meşru platformlarda herkes özgürce birbirini eleştirebilir ancak ülkenin menfaatleri söz konusu olduğunda, tüm Cumhuriyet Halk Partililer tek yürek olmasını bilirler. İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı hem parti tabanında hem de toplumda büyük bir heyecan ve coşku yarattı. Herkes kenetlenmiş bir biçimde özellikle Türkiye'nin kaderini büyük oranda etkileyecek olan bu seçimlere dair kararını vermiş görünüyor. Yıllardır ülkemizi yöneten iktidar partisi ve Cumhurbaşkanı'nın yaptığı bütün uygulamaların karşısında bugün yine doların durdurulamayan yükselişiyle uyandık, ekonomide, dış politikada, eğitimde, sağlık gibi her alandaki başarısızlıklardan sonra halkımızın bir değişim sürecine hazırlandığını ve bu işe artık tamam dediğini görüyoruz". 

"İkinci Turda Muharrem İnce İpi Göğüsler"

Partilerin aday listelerinin açıklanması üzerine Gök, listelerin seçimi etkileyen etkenlerden biri olduğunu belirterek, seçim beyannamesinin de öneminden bahsetti. Levent Gök, geçen seçimde CHP'nin aile sigortası, taşeronlara kadro verilmesi, emeklilere iki maaş ikramiye verilmesi gibi hususların tümünün iktidar partisi tarafından "önce parayı nereden bulacaksınız" diyerek reddedildiğini belirterek şöyle devam etti; "CHP'nin gerçekçi çözümler ürettiğini görünce, iktidar partisi de dört elle bu konulara sığındı. Cumartesi günü açıklanacak olan CHP'nin seçim beyannamesi uzmanlarca büyük bir titizlikle hazırlandı. Bu beyanname, seçimlerde oy talep etmenin en birinci yollarından biridir. Bunun dışında, vatandaşı mitinglerde bir araya getirebilmek çok önemlidir. Adayların kimlikleri de doğal olarak çok önemlidir. Listeler büyük bir hassasiyetle illerde kapalı zarf usulüyle görmek istedikleri milletvekilleri sorularak hazırlandı. Listelerde benim de yer almasını istediğim isimler vardı ama bu iş bir bayrak yarışı gibidir, siyasetin kuralı budur. Ama belirlenen kişilere de baktığımızda, herkesin kendi yöresinde tanınan, sevilen ve örgütün de desteklediği kişiler olduğunu görüyoruz. Bunun da yansımalarını hep birlikte göreceğiz". Levent Gök seçim sürecine dair; "ben seçimlerin ikinci tura kalacağını ve ikinci turda da Recep Tayyip Erdoğan'ın Muharrem İnce ile yarışacağını, sonuçta da İnce'nin ipi göğüsleyeceğine inanıyorum" dedi.