“Türkiye'nin Teröre Karşı Kutlu Mücadelesi Kararlılıkla Devam Edecek”

“Türkiye'nin Teröre Karşı Kutlu Mücadelesi Kararlılıkla Devam Edecek”

TSK'nın 20 Ocak'ta Afrin'e yönelik olarak ÖSO unsurları ile birlikte başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nı değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, "TSK ve ÖSO, Afrin şehir merkezine ulaşıp oradan Münbiç'e doğru başarıyla ilerleyecektir. Bu işi başaracağımıza dair bir endişemiz yok" dedi.

ABD'nin teröre desteğini de eleştiren Cem Küçük, tüm olumsuzluklara karşın ABD'de aklıselimin galip geleceğine inandığını belirterek şunları söyledi:

"Türkiye, sınırlarıyla oynayan, terör örgütlerini besleyip saldırtarak toprak talebinde bulunanlara karşı sınır ötesi operasyon yapıp bedelini ödeteceğini dosta düşmana gösteriyor. Bütün dünyanın algı operasyonuna, yalan haberlilerine ve sahtekarlıklarına rağmen büyük bir mücadele veriyoruz. TSK ve ÖSO, Afrin şehir merkezine ulaşıp oradan Münbiç'e doğru başarıyla ilerleyecektir. Bu işi başaracağımıza dair bir endişemiz yok. Tek üzüntümüz, şehitlerimiz. Bu kutlu mücadele, PKK'yı tehdit olmaktan çıkarana kadar devam edecek. 

Türkiye ABD'ye karşı tüm açıklamaları en şeffaf şekilde yaptı. Türkiye, Zeytin Dalı harekâtını uluslararası hukuka ve BM kurallarına göre gerçekleştiriyor. Türkiye'nin bugüne kadar gizli bir işi olmadı ancak ABD bunları ciddiye almıyor. ABD hem mali hem askeri olarak PKK-PYD'ye yardım etmeye devam ediyor. ABD'nin teröre verdiği desteğin uluslararası hukuk ve NATO nezdinde yeri de karşılığı da yok. Müttefiklik ilişkisine aykırı. Uluslararası arenada Türkiye'ye ağır ithamlarda bulunan basın organlarında bile ABD'nin PKK'ya karşı neden gereğini yapmadığı anlaşılabilmiş değil. 

ABD, PKK ile sürdürülebilir iş birliği yapamayacağı için Türkiye ile orta yol bulmaya çalışacaktır. ABD'de hala aklıselimin galip geleceğini düşünüyorum."