Suat Kaya CRI TÜRK'te “Spor Hikâyeleri”ne konuk oldu

Suat Kaya CRI TÜRK'te “Spor Hikâyeleri”ne konuk oldu
Suat Kaya CRI TÜRK'te “Spor Hikâyeleri”ne konuk oldu

Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın formasını giymiş, şimdilerde ise teknik direktörlük yapan Suat Kaya, CRI TÜRK'te "Spor Hikâyeleri" programına katıldı.

Galatasaray alt yapısında seçmelere katılarak futbola başladığını söyleyen Kaya, "Babam futbola oynama karşıydı. Annem sağ olsun bana çok yardımcı oldu. Annemin muvafakatnamesi ile lisansımı çıkartabildim. Babam jübile maçımın dışında hiçbir maçıma ve antrenmanıma gelmedi." dedi.

Suat Kaya, Fatih Terim ile tanışmasını hayatında en korktuğu anlardan biri olduğunu söyleyerek tanışma anısını şöyle anlatı; "Galatasaray altyapısındayken zaman zaman A takımının idmanları izlemek için evden izinsin Florya'ya giderdim. Bir gün cesaretimi topladım o dönem futbolcu ve takım kaptanı olan Fatih Terim'den imzalı resim istedim. Şöyle arkasına bakıp beni takip et dediği zaman ben kaçtım."

Arsenal ile oynadıkları UEFA Kupası final maçında dünyaca ünlü futbolcu Thierry Henry'nin kendilerine bakışını hiç unutmadığını söyleyen Kaya; "Henry'nin bize hakir görür gibi, küçümsemekten de öte bir bakışı vardı. Bide ağzından baloncuklar çıkarıyordu. Yanımda Ergün Pembe vardı, gösterdim ona da ve ben bu baloncukları patlatacağım dedim. Öyle hırslıydık." diye konuştu.

Video Link: https://www.youtube.com/embed/21zbnnTHBFg