“Sözleşmeye uymayıp kaçıp gitti”

“Sözleşmeye uymayıp kaçıp gitti”
“Sözleşmeye uymayıp kaçıp gitti”
“Sözleşmeye uymayıp kaçıp gitti”
“Sözleşmeye uymayıp kaçıp gitti”

Adana'da "Topal Selahattin" olarak bilinen gazinocu Selahattin Erbaş'ın yeğeni İbrahim Bora Kanat, CRI TÜRK'ten Tülin Tonkuş'a Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muhterem Nur'un, bir zamanlar dayısı Selahattin Erbaş ile birlikte olduğunu söyleyen İbrahim Bora Kanat, "Müslüm Gürses bizim gazinomuzda çalıştı. Muhterem Nur, dayımın dostuydu. 7 ay dost hayatı yaşadılar. Dayım, bundan 47 yıl önce 1972 yılında Muhterem Nur'u İskenderun Soğukoluk Belen'de bir işletmecinin elinden alıyor, karşılığında 26 bin lira ücret ödüyor. Altın Koza Film Festivaline katılmadan evvel alıyor, bu kişi de sözleşmeye uymayıp kaçıp gidiyor. Buna rağmen 'Müslüm' filminde Selahattin Erbaş'tan bahsedilmiyor. Film, saçma sapan bir şey olmuş." dedi.

"MUHTEREM NUR, ÖNCE BORCUNU ÖDE"

"Muhterem Nur, hak sahibiymiş gibi sağda solda konuşuyor. Önce Selahattin Erbaş'a olan borcunu öde." ifadelerini kullanan İbrahim Bora Kanat, "Dayıma 'neden bu parayı istemedin' diye sordum. 'O tarihlerde benim için büyük bir para değildi' dedi. Ama şimdinin 260 milyarı bir para. Sabri Şenol Uyar… Bu menajer, İstanbul'a gidip icraya vererek, bu parayı almak istedi. Muhterem Nur'u o zamanki eşi Işın Kaan ile Kazancı Yokuşu'nda bir odanın içinde bulmuş. İçeri girmiş, içeride çul yok." açıklamasını yaptı.