Sektör Profesyonelleri İle Lezzet Yolculuğu

Sektör Profesyonelleri İle Lezzet Yolculuğu

Sektöre yönelik düzenlenen fuarlar arasında, gıda ve gıda dışı ürün ile hizmetlerin bir arada sunulduğu tek platform olan Sirha İstanbul 6'ncı kez kapılarını açtı.

Harbiye'deki İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Sirha İstanbul, 29 Kasım'da başladı. Üç gün sürecek olan fuar, Türkiye'nin zenginliklerini dünya mutfaklarıyla buluştururken, dünya mutfaklarındaki yenilikleri de Türkiye'de sergileyecek.

Fransa Lyon'da doğan Sirha'nın Türkiye'de de olması sektörel anlamda çok önemli. Sirha için tüm Türkiye'den otellerin ve şeflerin tüm yenilikleri görebilecekleri en iyi platform diyebiliriz.

Etkinlik, sektörün karar vericilerini tedarikçilerle buluşturan üst düzey bir organizasyon olması sebebiyle dikkat çekiyor. Sektör profesyonellerini bir araya getirerek yeni iş birlikleri kurulmasına imkân sunan Sirha İstanbul, bir yandan da düzenlediği gastronomi konferansları ve yarışmalar ile kapsamlı bir deneyim sunuyor. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği uluslararası düzeydeki fuarda workshoplar ve aktiviteler de düzenlenecek. Ayrıca Türkiye'den ve dünyadan değerli şefler, yatırımcılar ve üreticiler fuarda konuşmacı olacaklar.

YENİLİKLER SÜRÜYOR

Türkiye'de ilk kez dondurma sektörüne özel bir alan da Sirha Istanbul'da karşımıza çıkıyor.

Butik ve endüstriyel dondurmacıların buluştuğu özel alanda dondurma sektöründeki malzeme, ekipman ve teknoloji firmaları bir arada yer alıyor.

Milkomak tarafından kurulan "Dondurma Alanı"nda kaliteli üretim için gerekli olan teknoloji, en iyi malzeme ve ekipmanla ilgili bilgiler paylaşılıyor, yeni iş modelleri konusunda ilham verici söyleşiler gerçekleştiriliyor.

Dondurma alanında pek alışık olmadığımız türde tatlar adeta göz dolduruyor. Bal kabağı, hindistan cevizi, badem, kırmızı acı biber, portakal gibi farklı lezzetlerden yapılan dondurmalar damakta harika bir tat bırakıyor.

HORECA (Hotel, Restaurant, Cafe) sektörünün dünyadaki en büyük ve en prestijli buluşması olarak nitelendirilen, üstün kalite algısı ve sıcak atmosferi ile fark yaratan Sirha'nın Türkiye yolculuğu 2013 yılında başladı.

Sektörün karar vericileri ve basın tarafından yoğun ilgi gösterilen uluslararası etkinliklerle dolu fuar, yöresel mutfak konseptleri ve özel konferanslarla sektöre değer katan bir platform haline geldi.

Ünlü şeflerin de katıldığı ve deneyimlerini paylaştığı fuar, dünyanın ve Türkiye'nin lezzet yolculuğunda yol almak isteyenleri buluşturuyor.

Lyon'dan sonra Sirha İstanbul'un gördüğü rağbet, yabancı yatırımcının Türkiye'ye olan inancını kaybetmediğini gösteriyor. Sirha'nın uluslararası ağına bağlı olan Sirha İstanbul, sektör profesyonellerini her yıl daha da güçlenerek bir araya getirmeye devam edecek.

Haber: Tuğçe Akkaş