“Seçimler Sonuçlandığında, Herkes Partisine ve Ülkesine Sahip Çıkıyor”

“Seçimler Sonuçlandığında, Herkes Partisine ve Ülkesine Sahip Çıkıyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nı değerlendirdi. Yılmaz, Türkiye'nin seçime gittiğini, CHP'deki yeni yönetimin de buna yönelik çalışmalar yapacağını, hedefin hem yerelde hem de ulusalda iktidar olabilmek olduğunu dile getirdi. CRI TÜRK FM'de Tuğçe Akkaş'ın sunduğu Manşet programında CHP'nin parti içi tartışmaları hakkında, CHP'nin bütün kurultay süreçlerinin böyle olduğunu belirten Öztürk Yılmaz, "partimizin farklı tarafı, bir demokratik yarışın içinde olması ve bu yarışın içinde bazı tarafların ortaya çıkabilmesidir ki bu da demokrasinin gereğidir. Seçimler sonuçlandığında, herkes partisine ve ülkesine sahip çıkıyor, burada bir bölünme ortaya çıkmıyor" şeklinde konuştu.

"DOĞRUNUN GÜCÜNE İNANIYORUM"

Yılmaz, Türkiye'de medyanın yüzde 95'inin hükümet tarafından kontrol ediliyor olması ve geriye kalan medyanın da bir şekilde etkileniyor oluşu nedeniyle CHP'nin sesini duyurabileceği mecraların çok azalmış olduğunu belirtti. Öztürk Yılmaz, "önemli olan doğruyu söylemektir, doğru çok güçlüdür. Halka ulaşmakta zorluk çekiyoruz ama bu zorlukları bir şekilde aşabileceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU KONUYA TAMAMEN İNSANÎ AÇIDAN YAKLAŞIYOR"

Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nun Afrin'e girilmemesi gerektiği şeklindeki açıklamalarını, iç kamuoyuna yönelik bir tartışmaya dönüştürme girişiminde olanların niyetini yanlış bulduklarının altını çizdi. Öztürk Yılmaz, "Genel Başkanımız olaya tamamen insanî açıdan bakıyor, Afrin kent merkezinde PKK unsurlarının yoğunlukta olduğunu ve burada bir operasyon olması halinde ciddi can kayıplarının olabileceğine işaret ediyor" dedi. CHP ve Kılıçdaroğlu'nun en başından beri operasyona destek verdiğini belirten Yılmaz, "sınırlarımızın terör örgütlerinden temizlenerek güvenliğin tesis edilmesi en önemli önceliklerimizden biridir ve bu açıklamayı o çerçevede değerlendirmek doğru olacaktır" ifadelerini kullandı.