'Sanat Dünyasının Bir Numaralı Sorunu Sanatçılara Uygulanan Baskı ve Sansürdür'

'Sanat Dünyasının Bir Numaralı Sorunu Sanatçılara Uygulanan Baskı ve Sansürdür'

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu 'CRI TÜRK Özel' programının canlı yayın konuğu oldu. Kadıgil, yerel seçim ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Kadıgil'in açıklamalarından satır başları;

-AKP gerginlikten beslenen bir siyası anlayışı yerleştirmek istiyor.

-Seçim güvenliği derken sadece sandıktaki güvenlikten bahsetmiyoruz. Aynı zamanda seçmenlerin doğru bilgiye ulaşabilmesini de istiyoruz.

-Hiç kimsenin "ben küstüm, oy vermeyeceğim" deme lüksü olmadığını naçizane düşünüyorum.

-Bizim İstanbul'u alamamız çok büyük bir şansızlık olur. Biz bu seçimde İstanbul'u alacağız.

-Sinema ve dizi sektöründeki çalışanlar çok güzel işler çıkarıyorlar fakat bu sektördekiler çok zor şartlar altında çalışıyorlar.

-'Çocuk işçiliği' konusu bile insanın tüylerini diken diken ediyor. 'Çocuk işçiliği' konusunda büyük dramlar yaşanıyor.

-Telif ile ilgili her dönem bir çalışma başlatılıyor. Fakat bakan, bürokrat ve ilgili müdürler sürekli değiştiği için bir sonuca varılamıyor.

-Ekranlarda tekrar yayınlanan dizi ve filmlerden oyuncular telif almıyorlar. Bunu düzeltmek için gerekli şartlar var ama bir türlü hayata geçirilmiyor.

-Sanat dünyasının bir numaralı sorunu sanatçılara uygulanan baskı ve sansürdür.

-Bu ülkede ve dünyada hayvanlara inanılmaz şiddete maruz kalıyor. Şu anki hukuk sisteminde bir kediye tecavüz edip öldüren kişi sadece para cezası alıyor.

-Hayvanlara mal gözüyle bakılıyor oysa onları mal değil can olarak görmeliyiz.

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı'nın birleştirilmesine karşı çıktım, birleştirilmesi çok saçma. En majör, en sorunlu bakanlık zaten bu ikisi. Bakan hanıma da söyledim işi çok zor. Allah kolaylık versin bakana ve oradaki bütün çalışanlara.

-Mücadele etmekten vazgeçecek hiç kimsenin bir lüksü yok. Mücadeleyi bırakacak yerimiz de yok, gidecek herhangi bir yerimiz de yok. Biz buradayız muhasır medeniyetler seviyesine yükselteceğimiz ülkemizi kurmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Herkesten her türlü yardıma açık olduğumuza da belirtmek isterim.