“Oyuncunun doğaçlama tepkileri çok önemli”

“Oyuncunun doğaçlama tepkileri çok önemli”

Başrollerinde Ali Sunal, Onur Atilla, Sarp Bozkurt, Gürgen Öz, Devrim Yakut, Bihter Dinçel gibi isimlerin yer aldığı aksiyon-komedi türündeki "Hareket Sekiz" 4 Ekim'de vizyona giriyor.

Yapımcılığını Levent Cengizhan'ın üstlendiği filmin senaryosunu Ayberk Çınar kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ali Yorgancıoğlu oturuyor.

"Hareket Sekiz" Türkiye'de tesadüfi başarılar elde eden üç polis memuru Bünyamin, Reşat ve Kazım'ın bor madenini özel bir silahta kullanmak üzere Türkiye'den yurt dışına kaçırmak isteyen Rus mafya lideri Zolka'nın peşindeyken başlarına gelenleri konu alıyor.

Filmin başrol oyuncularından Sarp Bozkurt, CRI Türk Türkiye'de Irmak Hekimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Pano'ya konuk oldu ve "Hareket Sekiz"e dair açıklamalarda bulundu.

"KAYBEDENİ OYNAMAYI SEVİYORUM"

"Hareket Sekiz"in anne kuzusu, stajyer polisini canlandıran Bozkurt, senaryoyu okuduğunda role kendini çok yakın hissettiğini ve "Bunu ben oynamalıyım." dediğini aktardı. Bozkurt, bir açıklamasında kullandığı "Türkiye'nin en salak oyuncusu benim."  ifadelerine de açıklık getirerek "Her zaman kazananı oynamak çok sıkıcı. Neticede insan hayatta her zaman kazanan olamıyor. Kaybeden de oluyor. Bu yüzden böyle rolleri oynamayı çok seviyorum." dedi.

"OYUNCUNUN DOĞAÇLAMA TEPKİLERİ ÇOK ÖNEMLİ"

Filmi çekerken çok eğlendiklerini ve birbiriyle çok uyumlu bir ekibin bir araya geldiğini anlatan Bozkurt, çoğu sahnelerde doğaçlama tepkiler verdiklerini, oyuncunun karakteri canlandırırken özgür olmasının da çok önemli olduğunun altını çizdi.

"Hareket Sekiz" de başka bir karakteri oynama şansı olsaydı Gürgen Öz'ün canlandırdığı "Zolka" karakterini oynamak isteyebileceğini belirten Sarp Bozkurt, "Ama onu da mutlaka salakça oynardım. Kötü ama salak bir arada komik olurdu." diye konuştu.

Haber/Röportaj: Irmak Hekimoğlu

Video Link: https://www.youtube.com/embed/Vnp_n1WDX6A