“Okuyucuların kendi sonlarını yazmalarını istediğim için hikâyelerimin ucunu açık bıraktım”

“Okuyucuların kendi sonlarını yazmalarını istediğim için hikâyelerimin ucunu açık bıraktım”

Noter Kâtibi Sevgi Çiçek ilk kitabı "Örtülü Boşluk" ile edebiyat dünyasına adım attı. Çiçek, CRI Türk'te Irmak Hekimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Pano'ya konuk oldu ve "Örtülü Boşluk"u anlattı.

Lisans eğitimini işletme üzerine yaptıktan sonra felsefe eğitimi alan Çiçek, lise yıllarından beri yazılar yazdığını, edebiyatın hayatında çok önemli bir yerde olduğunu ifade etti. Edebiyat dergilerinde çeşitli yazılar yazdıktan sonra yaratıcı yazarlık eğitimi de alan Sevgi Çiçek, yazarlık eğitiminin ardından cesaretini topladığını ve kitap çıkarmaya karar verdiğini dile getirdi.

Sevgi Çiçek, durum öyküleri yazmayı sevdiğini bu alanda da Türk edebiyatında Sait Faik Abasıyanık'ı dünyada ise Anton Çehov'u örnek aldığını söyledi.   

"Örtülü Boşluk"ta sonu olmayan ve birbirinden farklı hikâyeleri bir araya getiren Çiçek, "Okuyucuların kendi sonlarını yazmalarını istediğim için hikâyelerimin ucunu açık bıraktım." dedi. Felsefi temelli hikâyeler yazmayı sevdiğini vurgulayan Çiçek, yaşadığı herhangi bir olayı düşsel ögelerle birleştirerek kaleme aldığını anlattı.

Haber/Röportaj: Irmak Hekimoğlu

Video Link: https://www.youtube.com/embed/4TfZL1Afusc