Ogün Temizkanoğlu'ndan CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Ogün Temizkanoğlu'ndan CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Trabzonspor ve Fenerbahçe'de forma giymiş efsane milli futbolcularımızdan olan ve şimdilerde ise teknik direktörlük yapan Ogün Temizkanoğlu, CRI TÜRK'te yayınlanan 'Spor Hikayeleri' programına konuk oldu.

Türkiye'de futbolunda en büyük sorunlarının başında altyapı konunun olduğunu belirten Temizkanoğlu, "yıllardır hep alt yapı alt yapı deniliyor ama alt yapıya halen daha gerekli önem verilmiyor" dedi.

Ogün Temizkanoğlu, günümüz futboluna ilişkin değerlendirmesinde ise; "biz sahada elimizden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorduk. Şimdiki futbolculara baktığım zaman, giydikleri formanın ağırlığına baktığım zaman çoğu futbolcunun lisansını yırtmak gerekiyor" iddiasında bulundu.

Süper Lig'in bugün milyarlarca dolarlık bir ekonomiye geldiğini söyleyen Temizkanoğlu bunda en büyük etkenlerden birinin 90 jenerasyonun olduğunu belirtti.

Milli futbolcu yurt dışına transfer olma konusunda ise, "yurt dışında futbol oynamak istedim, birçok teklif aldım. Özellikle 96 Avrupa Şampiyonası sonrası Parma çok istedi. Fakat kulübüm yüksek rakam isteyince transfer gerçekleşmedi, kısmet olmadı" dedi.

Yurt dışına daha çok oyuncu gitmesi gerektiğini ifade eden Temizkanoğlu," maalesef oyuncularımız kafa olarak hazır değil. Akılları Türkiye'de kalıyor. Annemi, kedimi özledim diyenler çıktı" dedi.

Ogün Temizkanoğlu, milli takıma mutlaka bir model gerektiğini belirterek, "Belçika gibi ülkelerin uyguladığı modeli milli takımımıza da uygulamamalıyız. Eğer bunu yapmaz isek 5-10 yıl sonra milli takım diye bir şey kalmaz" ifadesini kullandı.

Video Link: https://www.youtube.com/embed/T6jN7Wk0YV8