Murat Aygen 'Spor Hikayeleri'ne Konuk Oldu

Murat Aygen 'Spor Hikayeleri'ne Konuk Oldu

Sanatçı, akademisyen ve sporcu kimliği ile birçok alanda ön plana çıkan Murat Aygen, CRI TÜRK'te yayınlanan 'Spor Hikayeleri' programına konuk oldu.

1971 yılında Diyarbakır'da doğan Murat Aygen; "spor ve sanat hayatımda hep iç içe oldu. Atletizm, basketbol, kürek ve yakın doğuş sporuyla ilgilendim.  Babam öğretmendi Diyarbakır'dan sonra İstanbul'a geldik. İstanbul üniversitesi fotoğrafçılık ve biyoloji bölümlerini okuduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi'ne geçiş yaptım." dedi.

Futbolu sadece mahalle arasında oynadığını belirten Aygen, "Ben daha çok bireysel sporlar ilgilendim. Suadiye'de büyüdüğüm için iyi bir Fenerbahçeliyim. Bir dönem Fenerbahçe kürek takımında da bulundum." ifadelerini  kullandı.

Spor içerikli dizi veya film teklifi gelirse bunu değerlendirebileceğini belirten Murat Aygen, "Futbolcuların sporcuların nasıl çalıştığını biliyorum. Nasıl hayatları olduğunu da biliyorum. Açıkçası senaryo ne gerektiriyorsa o karakterin akışı nasıl olacaksa ona girmeye daha çok çalışırım. Fiziksel olarak neler yapabileceğimi aşağı yukarı biliyorum, gelişimlerini de takip ediyorum. Önemli olan kişinin futbol oynaması değil futbol oynayan kişinin karakteri olduğu için o karakteri ön plana çıkarırım." diye konuştu.