Münir Özkul'un Yazdığı Şarkı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı!

Münir Özkul'un Yazdığı Şarkı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı!

Besteci ve söz yazarı Vedat Yıldırımbora, uzun yıllar dostluğu olan ve geçtiğimiz Ocak ayında hayatını kaybeden duayen tiyatro ve yeşilçam sanatçısı Münir Özkul'un yazdığı bir şarkı olduğunu açıkladı.

Geçmiş yıllarda Münir Özkul ile turnelerde birlikte çalıştıklarını ifade eden Yıldırımbora, Münir Özkul'un yazdığı şarkının bestesinin de kendisine ait olduğunu da belirtti.

Yıldırımbora, şarkının nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı:

"Bir ara ayrılıklar, aşklar ile ilgili mütalaa yapıyoruz, konuşuyoruz arkadaşlarla. Bir ara Münir ağabey dedi ki; 'Vedatçığım sevişenler ayrılmasa aşkı nereden bilecek? Demek ki ayrılık en acısı. Hele aşık olan biri için ayrılık, ölüm demek. Bunun için binlerce şarkı da yazılmış.' Dedim ki; 'Şu lafın devamını getir' dedim, 'nasıl getireyim' dedi. Şöyle, böyle derken, şarkı şekil almaya başladı. Tabi bunlar bir günde olmadı. Bir satır şimdi, iki satır yarın derken, şiir çıktı ortaya. Şiir çıkarken beste de ortaya çıktı. Münir ağabey ile müşterek şarkımızın olması başka bir şey benim için. Çok da güzel bir parça oldu. Fakat yaptığımız günlerde albümde o parçaya sıra gelmedi. Çok daha güncel parçalarımız vardı. Bu şarkı gizli bir kahraman gibi kaldı. Mine Koşan albümünde okudu, çok da güzel okudu. Münir ağabey sevinsin mi, ağlasın mı bilemedi. Hiç böyle bir şey beklemezken ortaya çıktı. Ortak bir çalışmamız oldu. Bir şarkıya daha başlamıştık ama onun devamını getiremedik"

Haber: Tülin Tonkuş

Video Link: https://www.youtube.com/embed/NC1jZv5o3Hc