Müjdat Gezen'den CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Müjdat Gezen'den CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Türk tiyatrosunun usta ismi, oyuncu ve yönetmenliğini yanı sıra yazdığı kitaplar ve eğitimci kişiliğiyle de tanıdığımız usta sanatçı Müjdat Gezen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda CRI Türk'te yayınlanan Pano programında Irmak Hekimoğlu'nun konuğu oldu.

CRI Türk'te 19 Mayıs'ın sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli bir gün olduğunu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkışını anlatan Gezen, Atatürk'ün stratejilerinin önemini vurguladı.

Kırmızı Kedi Kitabevi'nden yeniden çıkan kitabı Yapabilirsin ile ilgili de konuşan usta sanatçı Müjdat Gezen, kitapta vurguladığı iletişimin önemiyle ilgili de konuştu. İnsanların birbirini iyi dinlememesinden kaynaklı sorunların yaşandığını anlatan Gezen, insanların birbirine karşı olan tahammülsüzlüğünün altında siyasi atmosferdeki gerginliklerin, kutuplaşmaların yattığını ifade etti.

"ÇİN DÜNYANIN BİR NUMARALI ÜLKESİ OLACAK"

Kitapta sıkça Çin atasözlerine yer vermesiyle ilgili de Irmak Hekimoğlu'nun sorusunu yanıtlayan Müjdat Gezen, Çin kültürünü çok sevdiğini ve çok okuduğunu belirterek, Çin kültürünün köklü bir geçmişe sahip olduğunu vurguladı. Gezen, Çin'in sadece ticarette değil bilim ve teknolojide de hızla gelişmekte olduğunu ifade ederek "Çin, dünyanın bir numaralı ülkesi olacak" dedi.

"HALK TV DIŞINDA BAŞKA BİR KANALA ÇIKARILMIYORUM"

CRI Türk'te yayınlanan Pano'da konuşan usta sanatçı Müjdat Gezen medya ilgili de açıklamalarda bulundu. Ülkede bir korku ikliminin hâkim olduğunu medyada da bunun hissedildiğini vurgulayan Gezen, medyanın muhalif isimlere yer vermediğini, kendisini de Halk Tv dışında hiçbir kanalın çağırmadığını söyledi.

"MUHARREM İNCE'NİN SEÇİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Müjdat Gezen, Pano'da yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değindi. Gezen, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce'nin gösterilmesinin eleştirilmesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partili cumhurbaşkanı olmayacağını söyleyerek aday olmadığını vurguladı. Muharrem İnce'yi tanıdığını ve aday olmasını desteklediğini belirten Gezen, seçimlerde ise Muharrem İnce'nin kazanacağını düşündüğünü söyledi.

Video Link: https://www.youtube.com/embed/qSZj3YI-FFA