“Kliplerimde arkadaşlarımı oynatıyorum”

“Kliplerimde arkadaşlarımı oynatıyorum”

Can Bonomo, yeni şarkısı "Bardak Taşıyor" ve klibini CRI TÜRK'te Yalçın Alaca'ya anlattı.

Nisan ayında çıkacak olan "Ruhum Bela" albümünün ayak seslerini "Bardak Taşıyor" şarkısı ile hissettirdiklerini söyleyen Can Bonomo, yeni çalışmasının her zaman yaptıkları müziğin biraz daha gelişmiş ve olgunlaşmış hali olduğunu belirtti.

"Bardak Taşıyor" ifadesini sabretmenin sonu geldi gibi mi anlamayalıyız?, diye soran Yalçın Alaca'ya Bonomo "Alt metin olarak öyle düşünebiliriz ama herkes kendinden bir parça bulsun, nasıl istiyorlarsa öyle dinlesinler istiyorum. 'Şunu demek istiyoruz ve bunu düşünün' der gibi değil de herkes içinden nasıl geliyorsa öyle dans etsin, söylesin, eğlensin. Eğlenceli bir şarkı oldu." yanıtını verdi.

KLİPLERİMDE ARKADAŞLARIMI OYNATIYORUM

Can Bonomo, konuşmasında yeni şarkısının klip çekimine de değindi.

İlk klibinden itibaren yakın arkadaşlarının kliplerinde oynadığını anımsatarak "Ben tüm kliplerimde sadece arkadaşlarımı oynatıyorum ama artık şöyle bir imkânımız var, müziğimizi takip eden, dinleyen çok kişi var, konserlerimize de yıllardır geldikleri için artık onlarla da arkadaş olduk. Klibimize onlar da geliyorlar ve gittikçe kalabalıklaşan bir aile gibi olduk." ifadesini kullandı.

Klipte tanıdığı kişilerle oynamanın daha rahat olduğunu dile getiren Bonomo sözlerine şöyle devam etti:

Görüldüğü gibi klip 3,5 dakika çok eğlenceli bir şey değil, onun çekimleri çok sert oluyor sabah 6'ya kadar çekiyorsunuz, o saate dek etrafınızda eğer eşiniz dostunuz olursa çok daha rahat oluyor. Enerji yüksek oluyor, kimse sıkılmıyor, bu ekrana da pozitif şekilde yansımış oluyor.

Can Bonomo, 5 Nisan'da çıkacak "Ruhum Bela" albümünden söz ederek albümde 10 şarkının yer aldığını ayrıca tüm söz ve müziklerin kendisine ait olduğunu dile getirdi.

"Single çıkardığımız zaman milyonlarca insana hitap eden işler yapmıyoruz." diyen Can Bonomo sözlerini şöyle tamamladı:

"Daha butik bir kesime hitap ediyoruz, onlar da bizden albüm bekliyorlar, iki yılda bir albüm çıkarıyoruz. Bir albümün habercisi olarak bir şarkı çıkarılabilir ama onlara da single demeyi tercih etmiyorum çünkü biz tekli formatında çıkarmıyoruz, albümün bir şarkısını açmış oluyoruz."