“İyi şarkı, iyi şarkıdır, yazı kışı yoktur”

“İyi şarkı, iyi şarkıdır, yazı kışı yoktur”

Aynur Aydın, yeni şarkısı "Düşüne Düşüne" ile ilgili CRI TÜRK'te Yalçın Alaca'ya konuştu.

Yeni şarkısının heyecanını yaşayan Aynur Aydın, sözleri ve melodik yapısı ile şarkıyı çok sevdiğini, şarkının derdinin kendisiyle mahkemeye girip 'Ben ne yaptım?' demesi olduğunu söyledi.

Söz ve müziği Çağrı Telkıvıran ile Berk Telkıvıran'a ait şarkıyla buluşmasını anlatan Aydın, şarkının 2016 yılında yazıldığını belirterek şunları kaydetti:

"Şarkı kimlere kimlere gitmiş, Ebru Gündeş ve Sinan Akçıl gibi… Tesadüf üzerine oldu aslında ben başka şarkı seçmiştim. Çağrı ile bir akşam stüdyoda buluştuk, hangi tonda şarkı okuyacağız, diye. O sırada da bana yaptığı diğer projeleri dinletti. Köşede de 'Düşüne düşüne' yazıyordu. 'Bu ne Çağrı?' dedim. 'Boş ver, bu eski bir şarkı, kimse almadı.' dedi. Üstüne tıkladım daha girişinde beni bir yakaladı, 'Ben bunu istiyorum.' dedim. 'Bu sana göre bir şarkı mı?' dedi. 'Ben üstesinden geleceğim, okumak istiyorum.' dedim. Demosunu aldık, şarkı biraz daha hareketliydi, biraz değiştirdik çünkü şarkının sözleri çok naifti. Çok güzel oldu, Çağrı'nın ellerine sağlık, Nihat Odabaşı da çok güzel bir klip çekti. Ekip olarak ilk kez kadere bıraktık."

Yalçın Alaca'nın yaz için hareketli bir şarkı planı olup olmadığı sorusuna ise Aynur Aydın şu yanıtı verdi:

"Patronum 'İyi şarkı, iyi şarkıdır, yazı kışı yoktur.' dedi. O konuda size de güveniyoruz. Biz yazın üzülmüyor muyuz? Âşık oluyoruz, ayrılıyoruz. Aslında bizim yaptığımız iş bir nevi insanların yaralarına eşlik etmek."