“İnsanların hayatlarından çalarım”

“İnsanların hayatlarından çalarım”

Birçok ünlü ismin menajerliğini üstlenen Yusuf Öztürk, "Şizofrenik Haller" adlı ilk romanı ile okurlarıyla buluştu. Öztürk, "Şizofrenik Haller"i CRI TÜRK'te Irmak Hekimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Pano'da anlattı.

Öztürk'ün hazırlıklarını uzun süredir yaptığı kitapta 10 yaşında uğradığı tacizin ardından 59 cinayet işleyen yeni nesil bir seri katilin yaşadıkları aktarılıyor.

2009 yılında bu ismi kullanmaya başladığını dile getiren Öztürk, şöyle konuştu:

"Bir gün bu isimle bir kitap çıkartacağım, diye de 2014 yılında belirtmişim. 12 yaşından itibaren her bulduğum yere notlar alan, yazılar yazan, şiirler yazan bir adamım. Bu kitabı, tüm yolculuklarımda ve gece otel odalarında telefonla yazdım. Sonra derleme toplama için Antalya- Kaş'a gidip, 3 günde kurgusunu yaptım. Daha sonra da kitabın editörlüğünü yapan ağabeyim Kemal Kırar'ı arayıp toparladık."

"ZEKİ BİR SERİ KATİL ÜRETTİM"

Kitabın içeriği hakkında da açıklamalarda bulunan Yusuf Öztürk, bir nevi hayat hırsızı olduğunu ifade ederek "Çocukluğumdan beri okuyup, yazmayı ve araştırmayı severim. Konu hoşuma giderse sohbetleri de iyi dinlerim. Bir nevi hayat hırsızıyımdır. İnsanların hayatlarından çalarım. Bu yazmaya başladıktan sonra ki 30 yıllık birikim aslında. Bir seri katil ürettim. Bu seri katil aynı zamanda çok zekiydi. Ama bundan ziyade yazış şeklim hızlı, akıcı ve döneme uygun oldu. Maalesef ülke insanımız okumayı sevmiyor. Bunu da düşünerek, kısa, kolay kelimeler ve merak uyandıran bir yazımla kurguladım." diye konuştu.

Yusuf Öztürk, "Şizofrenik Haller"in 3 serilik bir kitap olduğunu da açıklayarak şunları kaydetti:

"Bu 3 seri bir kitap… Devamını hâlâ telefonumla yazıyorum. İkincisi bende bitti. Kurgulama yapacağım sadece."

Haber/Röportaj: Irmak Hekimoğlu

Video Link: https://www.youtube.com/embed/ulez6tJcu-c