“İnsanın giyim tarzı karakterini yansıtır”

“İnsanın giyim tarzı karakterini yansıtır”

Milano'da moda eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönen ve kendi markası olan "Tukutukum"u kuran Tuğba Kuzdere Yorgancıoğlu'nun ilk kitabı "Sen Sus Stilin Konuşsun" raflardaki yerini aldı. Yorgancıoğlu, CRI TÜRK'te Irmak Hekimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Pano'da hem ilk kitabını hem de moda hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Kendini, Tukutukum markasının kreatif direktörü, "Sen Sus! Stilin Konuşsun" kitabının yazarı ve stilist olarak ifade eden Yorgancıoğlu, yazmayı çocukluğundan beri çok sevdiğini, tuttuğu günlüklere sadece anılarını değil çeşitli hikâyeleri de yazdığını belirtti. Günümüzde, moda konusunda biraz kafa karışıklığı yaşandığını, tek tipleşmeye doğru gidildiği için de kişilerdeki özgünlüğün kaybolduğunu anlatan Yorgancıoğlu, bu yüzden de "Sen Sus! Stilin Konuşsun"u yazmaya karar verdiğini vurguladı.

Yorgancıoğlu, kitabı kendi hayat hikâyesinden yola çıkarak yazdığını, bir kurgu gibi görünse de aslında kendinden çok fazla şeyi kitaba kattığını anlattı. Kitapta, stil önerileri, doğru kombinin nasıl yapılacağı ve kişinin kendine uygun tarzı nasıl bulabileceği gibi konulara yer verdiğini aktaran Yorgancıoğlu, insanın giyim tarzının karakterini yansıttığının altını çizdi.

Modanın aslında genel bir başlık olduğunu da dile getiren Yorgancıoğlu, trendlerin sürekli değiştiğini fakat trende uyacağım diye de insanın kendine uygun olmayan şekilde giyinmesinin doğru olmadığını kaydetti. Yorgancıoğlu, "Kişi kendini kimliğini ve bedenini tanırsa modayı kendi şekillendirir." dedi.

Kurucusu olduğu "Tukutukum" markasından da bahseden Yorgancıoğlu, Türkiye'de kasım ayında vizyona girecek olan Charlie'nin Melekleri filminde "Tukutukum"un parçalarının kullanılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Haber/Röportaj: Irmak Hekimoğlu