Gülay Yedekçi: Halk, İnce'nin Kendine Has Tarzını Çok Seviyor

Gülay Yedekçi: Halk, İnce'nin Kendine Has Tarzını Çok Seviyor

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, seçim sürecinde meydanları ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim stratejilerini değerlendirdi. Yedekçi, Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklamasının ardından, vatandaşların büyük bir coşkuyla İnce'yi bağırlarına bastığını dile getirdi. CRI TÜRK FM'de Tuğçe Akkaş'ın sunduğu Manşet programında Gülay Yedekçi mitingler ile ilgili şunları söyledi; "Mitingler inanılmaz coşkulu geçiyor. Halk, İnce'nin kendine has tarzını çok seviyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın da Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduktan sonra doların düşeceğini düşündüğünü ima ettiği konuşması hem sosyal medyada hem de vatandaşlar tarafından çok olumlu karşılandı".

"HEPİMİZİN MUTLU, HUZURLU VE GÜVENLİ BİR HAYATA İHTİYACI VAR"

Yedekçi, CHP'nin seçim stratejileri hakkında, "bugüne kadar yapılanlar doğruysa, neden erken seçime gidildi? Yok yapılanlar yanlışsa, neden aynı kişiye oy verelim? Aslında genel olarak söylediğimiz ve söylememiz gereken şey bu. Bizim seçmene söylediğimiz şey, artık Türkiye'yi bölmeye ve kutuplaştırmaya yarayan bu kavga dilinin Türk siyasi literatüründen kaldırılması, barışın, kardeşliğin, huzurun, birlikte yaşama anlayışının, sıkı sıkıya birbirimize sarılmanın öneminin anlatılmasıdır. Biz zaten Türk Milleti olarak büyük başarılara imza atmış, Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Çerkez, Laz arasında hiçbir ayrım yapmadan yanyana durabilmişiz. Türk Milleti tanımı milliyetçi bir tanım değildir ki bunu vatandaşlarımızın çok iyi bildiğinin farkındayız. Ancak bazı insanların özellikle son 16 yılda siyasi ayırımcılık üzerinden, şu partide ya da bu partide olanlar, Atatürkçü olanlar, karşısında olanlar şeklinde ayırımlara gittiğini de maalesef görüyoruz. Biz bunun karşısındayız ve hepimizin mutlu, huzurlu ve en önemlisi güvenli bir hayata ihtiyacı olduğu, annelerin çocukları için endişe etmediği, acaba çocuğumun karnı doyacak mı, güvenle okuluna gidip gelebilecek mi, üniversiteyi bitirdiğinde acaba iş bulabilecek mi gibi kaygılarının olmadığı, ülkedeki herkesin bu endişeli yaşam tarzından uzak olduğu güvenli bir ülkeyi beraberce kuracağımıza yürekten inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

"BİZ ZAMLARDAN BAHSEDERKEN, BÜYÜK ÜLKELER UZAYDA YENİ BİR YAKIT TÜRÜ ARIYOR"

Erdoğan'ın CHP'ye yönelik son günlerdeki sert açıklamaları ve CHP'nin yanıtları hakkında Gülay Yedekçi, "aslında CHP çok sert yanıtlar vermedi, İnce "sen tezek diyeceksin, ben kuantum diyeceğim, sen bize kötü laf söyleyeceksin, ben insanlık, kardeşlik, dayanışma diyeceğim" şeklinde konuştu. Karşı taraf ne derse desin biz, gençliğin eğitiminden kuantum fiziğinden bahsedeceğiz. Bizde motorin ve benzine yapılan zamlar konuşulurken, dünyadaki büyük ülkeler, uzayda başka bir yakıt türü arıyor. Herkesin elinde o akıllı telefonlar olduğu için de insanlar dünyada neler olup bittiğinin farkında. Sanki bazı değerler sadece kendisine aitmiş de o değerler karşısındakinde olamaz gibi bir imaj yaratarak, insanları bir araya toplayamayacağı açıktır. Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak zaten bizim asla vazgeçemeyeceğimiz değerlerdir ki zaten milliyetçilik ve devletçilik bizim altı okumuzdan ikisidir. Tek vatan, zaten bu vatan için bir an bile düşünmeden canını verebilecek olan Kuvay-ı Milliye ruhundan geliyoruz. Havuz medyası mitinglerin tamamını yayınlamıyor ama 24 Haziran'da Allahın izniyle biz iktidar olduğumuzda, muhalefetin mitinglerini canlı yayınlayacağız, bu da buradan size sözümüz olsun" şeklinde konuştu.