“Gençler bu albümü çok sevecek”

“Gençler bu albümü çok sevecek”

Erol Evgin, "Altın Düetler 2" albümünü CRI TÜRK'te Yalçın Alaca'ya değerlendirdi.

Evgin programda öncelikle 2016 yılında çıkardığı "Altın Düetler" albümüne değindi.

"Altın Düetler" albümün çok ilgi gördüğünü ve ikinci albümü yapmanın kendisi için bir görev olduğunu, aktaran sanatçı, birçok şarkının dışarıda kaldığını ilk albüme alınamadığını ayrıca çok sayıda güçlü vokalin bulunduğunu seslerle de çalışmak istediğini ifade etti.

Yalçın Alaca'nın "Klip ne zaman çekilir?" sorusunu yanıtlayan Evgin, yaz mevsimi dönemine vurgu yaparak bu tarz albümlerde dinleyicilerin takdirinin ve zamana bırakmanın önemli olduğunu kaydetti.

Yalçın Alaca'nın bütün albümün kliplenmesi gerek ifadesi üzerine Erol Evgin gülerek "12 klip, Yalçın batıracaksın bizi" diye esprili bir cevap verdi ve ekledi "12 klip çekmek mümkün değil, kimseyi kırmamak, darıltmamak adına temkinli davranıyorum  ama zaman içerisinde birkaç şarkıya klip çekmek istiyorum."

"Altın Düetler 2" albümünde düet yaptığı isimlerle ilgili ise Evgin, şu açıklamada bulundu:

"Bu zamana kadar düet teklifimi hiçbir sanatçı arkadaşım reddetmedi ancak her şey zaman meselesi. Hatta Ajda Pekkan ile ilk albümde düet yapacaktık fakat zamanlarımız uyuşmadı. Albümde daha çok kadın dokunuşu olsun istiyorum o yüzden hep kadın sanatçı arkadaşlarımı aradım, erkek sanatçı arkadaşlarımı aramadım (gülüyor) ama onları da arasaydım Erol ağabeylerini reddetmezlerdi, diye düşünüyorum." dedi.

Sanatçı özellikle aşk şarkılarında kadın ve erkek sesinin daha çok yakıştığını söyleyerek düetlerini hep kadın şarkıcılarla yaptığını belirtti.

Yalçın Alaca, Erol Evgin'e "Albüm çıkmadan önce haberlerde Kibariye ismi de geçiyordu. Neden olmadı?" diye sordu. Evgin, bu soruyu şöyle yanıtladı:

"Kibariye ismi vardı hatta kendisiyle bir ters köşe yapar mıyız, diye düşündük ama onun da yoğun bir dönemiydi maalesef olmadı."

Albüm için İskender Paydaş'ın çok katkısı olduğunu, Paydaş'ın çok modern ve genç düzenlemeler yaptığını dile getiren Evgin, "Bu albümler gençlerle de buluşacak, bu şarkıların ilk halini bilen 40 yıllık dostlarla da birklikte olacağız ama gençler de bu albümü çok sevecek diye düşünüyorum ve albümde Ceylan Ertem, Kalben, Atiye gibi genç isimler de var." diye konuştu.

Şarkıların altyapısının tamamen İsken Paydaş'a ait olduğunu aktaran sanatçı, Paydaş'ın eskiyi de yeniyi de çok iyi bilen biri olduğunu kendisinin sadece ufak tefek isteklerini ilettiğini ve şarkıların bu şekilde ortaya çıktığını bildirdi. Albümle ilgli bilgiler aktarırken ilginç bir noktaya parmak basan Erol Evgin, Şebnem Keskin ile yaptığı düetin hikâyesini anlattı.

Evgin, Keskin'in televizyonda çoçukların yarıştığı bir program sunduğu dönemde o yarışma programına katılan 13 yaşında bir kız çocuğu olduğunun altını çizerek "Biz onun mutlaka eğitim almasını istedik ve bu doğrultuda destekledik, konservatuarı bitirdi şimdi İskender Paydaş Orkestrası'nda solist olarak müziğe devam ediyor, Kibariye ile düet yapmayı düşündüğüm 'İbadetim' adlı şarkısıyı Şebnem Keskin ile yaptık." dedi.

Albümde "Sen Unutulacak Kadın mısın?" şarkısına düet yaptığı Farah Zeynep Abdullah ile bir araya gelmesinden de söz eden sanatçı, sinema filmlerinde Farah'ın sesini çok beğendiğini, farklı bir şey yapmak istediğini ve o şarkıya çok yakıştığını söyleyerek çok duygusal ve güzel okuduğunu, düeti çok beğendiğini kaydetti.

Erol Evgin, bir Türkiye turnesi olduğunu, bu turnenin 3 Temmuz'da İstanbul Harbiye Açık Hava sahnesinde başladığını ve 26 Temmuz'da Bodrum, 27 Temmuz'da Datça,2 Ağustos'ta Ayvalık, 3 Ağustos'ta Altınoluk, 16 Ağustos'ta Kuşadası, 17 Ağustos'ta da Çeşme'de olacağını ifade ederek konser serisinin eylül, ekim ve kasım aylarında da süreceğini anlattı.

Başarısını planlı çalışmaya ve disiplinli olmaya borçlu olduğunu belirten Evgin, "Her gün ofisime geliyorum ve bu ofiste hepimiz Erol Evgin adına çalışıyoruz." dedi.

Sahnede her zaman eğlendiğini ve bu konserlerin seyirciyle oluştuğunun altını çizen sanatçı, kendisinin boş bir sahnede şarkı söylemesinin hiçbir işe yaramayacağını çoşkunun dinleyici ile olduğunu dile getirdi.