Funda Arar, Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu

Funda Arar, Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu

"Aşk Hikayesi" adlı onuncu albümünü DMC etiketi ile müzik marketlere sunan ve albümünün ikinci klibini Gülşen bestesi "Bırakma Beni" ye çeken Funda Arar, CRI TÜRK'te Michael Kuyucu'nun konuğu oldu.

Funda Arar, Müziği ile farklı olduğunu Michael Kuyucu'ya müziğin değersizleştiğini ve bunda herkesin payı olduğunu söyledi. Özellikle konserlerde iyi soundların çıkmadığını vurgulayan Funda Arar, "Müzik endüstrisinde bazı fikir verenler Türk popunu hep batıdaki yorumcularla kıyaslıyor.  Batıdaki yorumcular gibi showun müziğin önüne geçmesini destekliyor ve sektörü buna itiyorlar. Ama bunu kaldıracak bir yapı yok sektörde" diyerek müzikte showun müziğin önüne geçtiğini söyledi.

FundaArar-2

Albümün Adı Önce "10" Sonra "13" Olacaktı

Funda Arar 18 yılda onuncu albümünü müzik marketlere sunduğunu söyledi ve "Albümün önce adına "On" diyecektik, sonra "13 diyelim dedik. On deseydik Tarkan'la pişti olacaktık, "13" deseydin benim için önemli değil ama bu sayının uğursuzluğuna inananları rahatsız edebilirdik. Ondan vazgeçtik. Albümdeki tüm şarkıların birer aşk hikayesinin olmasından dolayı albüme "Aşk Hikayesi" adını verdik.

FundaArar-3

Günümüzde Albüm Yapmak Lüks Oldu

Michael Kuyucu, Funda Arar'a "herkes single yapma derdinde sen ise 13 şarkılık koca bir albüm hazırladın zor olmadı mı?" sorusuna "Türkiye'de bugün albüm yapmak hem maddi hem de manevi anlamda Lüks" diyerek bu işin zorluğuna değindi. Funda Arar diğer vokallerin aksine Youtube ve diğer dijital platformlardaki tıklanma sayısına hiç bakmadığını bu konuda abartılı bir heyecan içinde olmadığını söyledi ve "Milyonlarca tık ne işe yarar ki?" yorumunu yaptı.

FundaArar-4