“FETÖ'nün Devlette Operasyon Yapabileceğini Zannetmiyorum Ama Temkinli Olunmalı”

“FETÖ'nün Devlette Operasyon Yapabileceğini Zannetmiyorum Ama Temkinli Olunmalı”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ÖSO ile birlikte PYD/PKK terör örgütüne karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıyla sonuçlandı. TSK, Afrin'de olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

Zeytin Dalı Harekatı'nı, Cumhuriyet tarihinin en önemli operasyonlarından biri olarak değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, "Türkler başarılı olamaz, "ABD, Rusya ve Avrupa ne der" diyenlerin ne hale geldiğini gördük" dedi.

CRI TÜRK'te Elif Sevil Orhanlı'nın hazırlayıp sunduğu "Haber Artı" programında Afrin Operasyonunu değerlendiren Cem Küçük şunları söyledi:

"Türkiye, büyük bir askeri operasyonla PKK terör örgütünü Afrin'den temizledi. Terör grupları TSK'nın gücüyle baş edemeyeceğini anlayıp adeta kaçtı.  TSK, Türkiye'nin sınırlarında tehdit oluşturan PKK unsurlarına karşı operasyonlarını sürdürecek. Türkiye ile çarpışacak olanların bunu dikkate alması gerekiyor ama ne ABD ne PKK bu riski göze alamaz.

Afrin Harekatı Cumhuriyet tarihimizin en önemli operasyonlarından biridir. Önleyici saldırı konseptiyle terörü kaynağında boğarak ülkemize tehdit olmaktan çıkardık. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TSK başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım."

"FETÖ'NÜN DEVLETTE OPERASYON YAPABİLECEĞİNİ ZANNETMİYORUM AMA TEMKİNLİ OLUNMALI"

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, FETÖ ile mücadelede büyük aşama kaydedildiğini belirterek tedbiri elden bırakmamak gerektiğine dikkat çekti.

"15 Temmuz'dan sonra özellikle yargı camiası büyük ölçüde temizlendi ama hala kalıntıları var" diyen Cem Küçük, "FETÖ'nün varlığı devletin her biriminden teker teker sökülmeli. Bugüne kadar FETÖ ile mücadelede büyük başarı elde edildi, yargı bu noktada büyük iş gördü" dedi.

Cem Küçük, "Bundan sonra FETÖ'nün devlette operasyon yapabileceğini zannetmiyorum ama yine de temkinli olmak lazım.  FETÖ'nün yüzde yüz bittiğini söylemek doğru değil. Hala belli yerlerde kripto unsurlar var. Kriptolar, hakim ve savcılarımızın çalışması ve çabasıyla hepsi yakalanacaktır" şeklinde konuştu.