Ekrem İmamoğlu'ndan 70. yıl mesajı

Ekrem İmamoğlu'ndan 70. yıl mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70'nci kuruluş yıl dönümü kapsamında, Çırağan Sarayı'nda verilen resepsiyona katıldı. İmamoğlu'nu Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ve eşi karşıladı.

Ekrem İmamoğlu, resepsiyondaki davetlilerden yoğun ilgi gördü. Birçok davetli, İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

"COŞKUNUZA EŞLİK ETMENİN KEYFİNİ YAŞIYORUM"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu resepsiyonda gerçekleştirdiği konuşmasına, Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70'nci kuruluş yıl dönümünü kutlayarak başladı.

Resepsiyonda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren İmamoğlu, "Sizlerle birlikte bu coşkuya eşlik etmenin de keyfini yaşıyorum. Çin Halk Cumhuriyeti'nin, İstanbul'a ve ülkemize verdiği değerin farkındayız. Çinli turistlerin, Türkiye ziyaretlerinde İstanbul'a gösterdiği özel ilginin de farkında olan bir belediye başkanıyım. Çin firmalarının ülkemize gösterdiği yatırım ilgisinde yine en büyük payı çeken şehir de İstanbul'dur. Bu yatırımların büyük bir çoğunluğunun buraya ulaşması, İstanbul kentindeki varlığı, özellikle bizimle Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler için yüksek bir motivasyon gücüdür." diye konuştu.

"ÇİNLİ KARDEŞLERİMİZİ İSTANBUL'DA AĞIRLAMAK İSTİYORUZ"

Resepsiyonda CRI Türk Türkiye'ye özel açıklamada İmamoğlu, "Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye'nin çok özel ilişkileri sahip. Bu ilişkilerden İstanbul'da büyük pay almakta. Dolayısıyla İstanbul'un bütün iyilikleri ve misafirperverliğini, Çin'e ulaştırmak istiyoruz. Şu anda Guanzhou ike Xian ile kardeş şehir ilişkilerimiz söz konusu. Bu ilişkileri güçlendirmek ve İstanbul'da milyonlarca Çinli kardeşlerimizi ağırlamak istiyoruz." dedi.

İMAMOĞLU'NDAN 70'İNCİ YIL MESAJI

70'inci yıl için özel mesaj veren İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70'inci kuruluş yıl dönümünde tüm Çinli dostlarımızın bu milli gününü tebrik ediyorum. 70'inci yılın tüm dünya barışına katkılar sunmasını diliyorum. Ekim ayı içerisinde iki ülkenin de kuruluş yıl dönümüme sahip olmasını çok değerli bir tesadüf olarak görüyorum. Bu anlamda bir kez daha Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70'inci yılı kutlu olsun!"

Haber/Fotoğraf: Mehmet Emre Öztürk

Video Link: https://www.youtube.com/embed/S7uqksUBjHo