Egemen Bağış'dan CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Egemen Bağış'dan CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

 

CRI TÜRK FM'e konuk olan Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

"Ekin Gün ve Ufuk Coşkun'la Satır Arası' programına konuşan Egemen Bağış tarihi günlerden geçildiğini atılan adımlar ve izlenen doğru politikalarla Türkiye'nin güç kazanarak yoluna devam edeceğini söyledi. 

"17-25 ARALIK'TA HADEFE KONAN BİZLER BÜYÜK FELAKETLERİ ÖNLEMEK İÇİN DALGAKIRAN GÖREVİ GÖRDÜK"

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpasına değinerek, "17-25 Aralık'ta hedefe konan bizler çok büyük felaketleri engellemek için dalgakıran vazifesi gördük. O saldırılar sayesinde Türkiye bazı şeylere uyandı ve önlemler alındı. 17-25 Aralık'tan sonra gerekli temizlikler yapılmasaydı 15 Temmuz nasıl olurdu bir düşünmek lazım. Türkiye çok parçalanır ve bölünürdü. FETÖ'yü yöneten aşağılık akıl başarılı olurdu."

Terör örgütlerinin aynı akıl tarafından yönetildiğini söyleyen Bağış, "15 Temmuz'da beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar. 15 Temmuz'da sabahlara kadar selâ sesleri susmadı. Asker kıyafetine bürünmüş teröristlere karşı bu millet canını ortaya koydu. 15 Temmuz açık bir işgal girişimiydi. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına aşık olan bu milleti işgal etmek istediler. Cumhurbaşkanı'nın çağrısıyla millet sokaklara indi ve gerekeni yaptı."

"KILIÇDAROĞLU 15 TEMMUZ SONRASI KURULACAK HÜKÜMETİN ORGANİZASYONUNU YAPTI"

Ülkenin her yeri bombalanırken ana muhalefet liderinin darbe akşamı saklandığını belirten Egemen Bağış, "Ana muhalefet lideri çıktı bu kurgulanmış bir darbe girişimidir dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanları bombalanan mecliste direnirken sen evine kaçmıştın. Cumhurbaşkanı meydanlardayız derken sen darbecilerle işbirliği yaparak 15 Temmuz'un ertesi günü kurulacak hükümetin organizasyonunu yaptın" dedi.

Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasıyla ilgili olarak da konuşan Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, "Acaba Enis Berberoğlu'nu Cumhuriyet gazetesine gönderen Kılıçdaroğlu muydu diye de insan soruyor." dedi. Bağış, "Kılıçdaroğlu kontrollü darbe diyor ama kontrolle koltuğa gelen kendisidir. Kılıçdaroğlu İstanbul'a kadar yürüyeceğine kumpasların arka planını soruşturmak için emniyete yürüse daha iyi olur. Türkiye'nin en büyük sorunu iyi bir muhalefete sahip olmayışıdır" şeklinde konuştu.

"DÜNYA'DAKİ GELİŞMELERİ DOĞRU OKURSAK KÜRESEL AKLIN PLANINI ANLARIZ"

Ortadoğu'da haritaları değiştirmek isteyenlerin olduğunu belirten Bağış, "Körfez'de kardeş ülkelerin birbirine yaptığını görürseniz aşağılık aklın nasıl planlı çalıştığını görürsünüz." dedi.

Milletin her şeyin farkında olduğunu söyleyen Bağış şöyle konuştu: "Millet her şeyin farkında. Oynanan oyunları görüyor. En güzel coğrafyada yaşıyoruz. Birbirimizin farklılıklarını kabul etsek beraber çalışsak, beraber üretsek dünyanın en mutlu ve müreffeh ülkesi oluruz." diye konuştu. Fitnecilerin bizi birbirimize kırdırmak istediğini söyleyen Eski AB Bakanı Bağış, "Biz beraber olursak bizi kimse bölemez, parçalayamaz."

Referandum çalışmalarında bazı bölgelerde vurdumduymazlık yaşandığını belirtirken bir ilçe gençlik kollarının daveti üzerine il başkanının programını iptal ettiğini belirten Bağış, "Bahane olarak ise FETÖ iftiralarını sundular." dedi.

Aşağılık aklın durmayacağını belirten Bağış, "Bunlara karşı akıllı olmamız, stratejik davranmamız gerekiyor. Dış politika teoriye, kitap yazmaya benzemez. Dış politika pragmatik politika gerektirir. Dostlarımızın sayısını artırma, düşmanlarımızın sayısını en aza indirme politikası Türkiye için en çıkar yoldur. Cumhurbaşkanımızın bunu desteklemesi çok doğrudur. Bölge ülkelere mal ve hizmet yolunu tercih etmeli, rejim ihraç etme çabasına kalkışmamalıyız." diye konuştu.