Doğu Perinçek'ten 70. yıl mesajı

Doğu Perinçek'ten 70. yıl mesajı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70'nci kuruluş yıl dönümü kapsamında, Çırağan Sarayı'nda verilen resepsiyona katıldı. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ve eşi Wen Yi tarafından karşılanan Doğu Perinçek, davete katılmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

Resepsiyonda CRI Türk Türkiye için özel değerlendirmelerde bulunan Perinçek 70'inci yıla özel mesajlar verdi.

"ÇİN DEVRİMİ ÇİN MUCİZESİ"

Çin Türkiye ilişkilerinin ilerleyişinin tüm dünya için önemli bir gelişme olduğunu kaydeden Perinçek, "Çin devrimi, Çin mucizesi! 70 yıl önce devrim ile bir mucize yaratıldı. Mao Zedong ile birlikte kurulan Çin Halk Cumhuriyeti, yoksul bir halkı şahlandırarak dünyanın en yüksek refahına sahip bir millet haline getirdi." dedi.

"ASYA'DAN YENİ BİR UYGARLIK YÜKSELİYOR"

Çin Halk Cumhuriyeti'nin büyük bir yükselişe öncülük ettiğinin altını çizen Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Asya'dan yeni bir uygarlık yükseliyor. Çin, Rusya, İran ve Türkiye bu uygarlığın devrimlerini gerçekleştiren ülkeler. Bu devrimler, daha kamucu, daha paylaşımcı ve daha insan merkezli yeniliklere öncülük ediyor."

PERİNÇEK'TEN 70'İNCİ YIL MESAJI

70'inci yıl için özel mesajı veren Perinçek sözlerini şöyle tamamladı:

"Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70 yıllık başarıları büyük bir medeniyetin ortak başarısıdır. Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki dostluk ve güven tüm dünya için büyük öneme sahip ilişkiler barındırmaktadır."

Haber: Mehmet Emre Öztürk

Video Link: https://www.youtube.com/embed/pWqxwYWaOXQ