Derya Uluğ, Michael Kuyucu'nun Konuğu Oldu

Derya Uluğ, Michael Kuyucu'nun Konuğu Oldu

Derya Uluğ üçüncü teklisi "Nabız 180" ile CRI TÜRK 'te Michael Kuyucu'nun konuğu oldu. Müzik kariyerinin başlangıç günleri ve öncesini anlatan Derya Uluğ, müziğe olan ilgisi diğer yorumcular gibi eline tarak alıp şarkı söylediği çocukluk yıllarında başladığını söyledi.

İzmirli olan Derya Uluğ, 8 yaşında İzmir'de yayın yapan bir yerel radyonun gerçekleştirdiği bir şarkı yarışmasına katılarak ilk müzikal deneyimini yaşadığını söyledi. Bu yarışmada birinci olan Derya Uluğ, daha sonra müzik hocalarının da yönlendirmesi ile İzmir'de Müzik Öğretmenliği eğitimi aldığını söyledi.

Michael Kuyucu'nun programında 16 yaşından beri sahnede olduğunu ve uzun yıllardır sahne tozu yuttuğunu söyleyen Derya Uluğ, İstanbul'a geldikten sonra Haliç Üniversitesinde müzik alanında yüksek lisans eğitimi almaya başladığını söyledi. Yüksek lisans tezini tamamladığını ve müzik yorumcularının seslerine zarar veren gıdalar üzerine bir araştırma yaptığını da söyleyen Derya Uluğ, bu yüksek lisans tezini kitap olarak bastırmayı da düşündüğünü söyledi.

Üçüncü teklisi "Nabız 180" adlı şarkısını aşk acısı yaşayan bir insanın nabzının arttığından hareket ederek yazdığını söyleyen Derya Uluğ, ilk iki teklisinin ritmik şarkı olmasından dolayı üçüncü şarkısında yorumcu kimliğini göstermek adına slow bir şarkı seslendirmeyi seçtiğini söyledi. Derya Uluğ, Michael Kuyucu'ya Şubat ayında dördüncü şarkısını yayınlayacağını ve adım adım albüm çalışmalarına doğru yöneleceğinin haberini verdi.

DeryaUlug-2