Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek'ten CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek'ten CRI TÜRK'e Özel Açıklamalar

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek, Kamil Erdoğdu'nun hazırlayıp sunduğu CRI TÜRK ÖZEL'e konuk olarak, seçim sürecini değerlendirdi. Millet İttifakı'na katılmayışları hakkındaki yorumlara Perinçek; "Millet İttifakı'na Doğu Perinçek ve Vatan Partisi alınmadı. Üç kez Kılıçdaroğlu ile görüştüm ve "İYİ Parti, CHP ve Vatan Partisi olarak birleşelim ama kesinlikle HDP'yi almayalım, almamız yalnızca yenilgiyle sonuçlanır, bu millet PKK ile iş birliği yapanlara oy vermez" dedim. Kılıçdaroğlu önce onaylayarak, İYİ Parti'yi ikna etmemizi söylemesine rağmen, sonradan Millet İttifakı bizi dışarıda bırakarak oluşturuldu. Vatan Partisi olduğu zaman ABD'nin kendilerine tavır alacağını düşünerek bize karşı olumsuz tavır aldılar. Millet İttifakı'na bizi, ABD tarafından alınmadık. O ittifakın tepesinde İsrail ve ABD var. Seçim bildirgelerini ve en son Saadet Partisi tutumlarını da gözlerseniz, bunu çok net bir şekilde görebilirsiniz. Zaten ikinci tura kalınırsa bu daha da net ortaya çıkacak. İnce şimdiden ikinci turda onları da meclise sokarak, onların da oyunu alma planı yapıyor. ABD Atlantik Sistemi'nin en önemli kampanyası, HDP'ye siyasette tekrar mevki kazandırmak ve meclise sokmaktır. AKP'ye karşı HDP ile birlikte olmak bir yenilgi siyasetidir. Hatta her seçimde Erdoğan'a yenilme siyasetidir çünkü bu millet, bölücü bir terör örgütüyle ittifakı onaylamaz ve oy vermez. CHP, Türkiye'nin bugün FETÖ'ye karşı tüm kazanımları yok ederek, tekrar terörü Türkiye'nin sahnesine bırakacak bir yol izlemektedir. En önemlisi de Muharrem İnce'nin Selahattin Demirtaş'ı Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağını söylemesidir. Bu, PKK'yı devletin başına oturtmak anlamına geliyor ve ABD'nin Türkiye'yi bölme planları içinde pervasız bir şekilde yol aldığını gösteriyor" ifadelerini kullandı. Eğer ikinci tura kalınırsa, biz kesinlikle bölücü terör örgütüyle ittifak yapan bir partiye destek vermeyeceğiz, AKP'ye de destek vermeyeceğiz. AKP'den ancak Vatan Partisi'yle kurtulunur" şeklinde konuştu.

"CHP'den Hiçbir Destek Görmedik"

Perinçek, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gerekli olan imzaları toplayabilmesi için CHP'nin Vatan Partisi'ne bir desteği olmadığını vurgulayarak; "CHP'nin Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener'in adaylığı için otobüs ve minibüslerle insan taşıdı. Ancak CHP içinde "Madımak olayında rol almış birini bu kadar desteklerken Doğu Perinçek'e destek vermiyorsunuz" diyerek bu duruma tepki gösterilince, mecburen o açıklamaları yaptılar. CHP'nin burada hiçbir desteğini kesinlikle görmedik". 

"AKP'ye 430 Milyon TL, Vatan Partisi'ne Sıfır"

Perinçek, Türkiye'de yüzde on barajı olduğu sürece, oyların güvenliği olmadığını, seçme iradesi üzerinde büyük baskı nedeniyle kimsenin gönlünden geçen partiye oy veremediğini dile getirdi. Doğu Perinçek hazine yardımları hususunda da şunları söyledi; "Hazine yardımları büyük bir adaletsizlik getiriyor. Son beş ayda 430 milyon lira AKP'ye, 350 milyon lira CHP'ye, 150 milyon MHP'ye ve 99 milyon lira da HDP'ye verildi. Terörle mücadele edilerek, terörün finans kaynaklarını kurutacağız denirken, PKK'nin meclisteki uzantısına Türk Devleti 99 milyon TL yardımda bulunuyor. Beş Cumhurbaşkanı adayı olarak girdiğimiz seçim sürecinde birine 430 milyon lira verilirken, Vatan Partisi'ne kuruş verilmiyor. Ayrıca seçim için hem TRT'de hem de basında sıfır. Aslında RTÜK kanununa göre, diğer basın yayın organlarının da adaletli bir şekilde haberlerinde ve tartışma programlarında yer vermesi gerekiyor. Çökmekte olan sistemin karşısındaki Vatan Partisi'nden büyük bir korku duyuluyor ve çöken sistemin medyasında da Vatan Partisi'ni göstermemek için aşırı bir telaş ve gayret var. Öyle ki mesela Ahmet Hakan liderlerin burçları hakkında haber yapıyor, Doğu Perinçek herhalde galaksinin dışında doğduğu için olacak, burcundan bile söz edilmiyor. Seçim sürecinde dışlanan tek parti, Vatan Partisi". 

"O Fotograftan Biz Zarar Görmüyoruz"

 Doğu Perinçek, Abdullah Öcalan ile birlikte çekilmiş fotografı hakkında şu şekilde konuştu; "bu konuda verilebilecek en güzel cevabı birkaç gün önce Tümgeneral Osman Pamukoğlu "Ben, Perinçek o görüşmeyi yaptığı sırada Hakkari'de komutandım, terörle mücadele ediyordum ve o görüşmenin PKK'nın zararına olduğunu, onlara güç kaybettirdiğini TSK'nın mevzisini, mücadelesini güçlendirdiğini bizzat gördüm, dolayısıyla biz o görüşmeden fayda gördük" dedi. Zaten şu anda Vatan Partisi'nde terörle mücadelenin komutanları, kahramanları var. Öcalan hakkında idam cezası vermiş olan ağır ceza hakimi Turgut Okyay, Vatan PArtisi Genel Başkan Yardımcısıdır. Bu insanlar partimize o resmi görmeden mi geldiler? Terörle mücadelede en kararlı ve tutarlı parti olduğumuzu biliyorlar. O dönemde genel yayın direktörü olarak o ziyareti yaptım ve röportajı da fotografları da ben yayınladım, zaten gizli birşey olsaydı yayınlamazdım. CHP'nin de hakkıdır, fotografı yayınlamaya devam edebilirler, biz bundan zarar görmüyoruz".

"Türkiye Eninde Sonunda Vatan Partisi'ni Keşfedecek"

FETÖ konusunda Perinçek, verilen mücadelenin yerinde olduğunu, yapılan temizliğin çok iyi olduğunu belirterek, Vatan Partisi'nin ve Sol görüşün yıllardır hep söylediği şeyler olduğunu söyledi. Doğu Perinçek, bu temizliğin yerinde olduğunun altını çizerek; "FETÖ sorununun kökten çözülmesi için kültürel ideolojik bir değişim şarttır, yoksa bu iş sadece zabıtla, mahkemeyle, polisle kökten çözülemez. Anaokulundan başlayarak, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve tüm toplumun eğitilmesiyle Cumhuriyet Kültürü vatandaşlara verilmeli. Özgür insanla, bir cemaat mensupluğunun bir araya gelemeyeceği hususunda bilgilendirilmelidir. Esas beyinleri temizlemeliyiz, beyinleri ışıklandırmamız lazım. Bu da bizim Vatan Partisi olarak önceliğimizdir. Türkiye eninde sonunda Vatan Partisi'ni keşfedecek" dedi.