“CHP Tek Yumruk Halinde 2019 Seçimlerine Hazırlanıyor”

“CHP Tek Yumruk Halinde 2019 Seçimlerine Hazırlanıyor”

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Onursal Adıgüzel, CHP'nin 36. Kurultayı sonrasında CHP'de beklenen değişimi değerlendirdi. Adıgüzel, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100 yıllık bir tarihi olan köklü bir parti olduğunu belirterek, demokrasiyi çok daha net bir şekilde yaşatan bir parti olduğunu vurguladı. CRI TÜRK FM'de Tuğçe Akkaş'ın sunduğu Manşet programında Onursal Adıgüzel, "dün Sayın Cumhurbaşkanı'nın konuşmalarını izleyince çok şaşırdım, il başkanlarının, milletvekillerinin kendisine teslim olmasını istiyor. Bizim genel başkanımız da önce özgür irademizle, aklımızla, fikrimizle, hür vicdanımızla karar almamız gerektiğini söylüyor. Bu nedenle de bu ayrımı iyi yapmak gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Adıgüzel, CHP'nin önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanı, milletvekilleri ve belediye başkanlarının seçileceği seçimleri en iyi şekilde götürebilecek kadroyu belirlemek üzere çalıştığını dile getirdi. Onursal Adıgüzel, CHP'nin il ve ilçelerinden gelerek, Türkiye'nin tüm kesimlerini yansıtmaya çalışan bir yapı oluştuğunu belirterek, ortak hedefin partiyi iktidara taşıyarak 2019'da demokrasiyi ve özgürlükleri yaşatacak bir sürecin önünü açmak olduğunu ifade etti.

"KARANLIK GÜNLERDEN ÇIKMANIN YOLU, CHP İLE BİRLİKTE ÇALIŞMAK"

Adıgüzel, CHP olarak hedeflerinin Türkiye'de ciddi bir şekilde artmış olan baskı rejimini sona erdirerek, huzurlu, adaletin egemen olduğu ve milletin refah içinde yaşadığı bir ülke kurabilmektir diyerek, CHP'li milletvekilleri kongrede kimi desteklerse desteklesin, bu konularda herkes hemfikir olduğunu ve tek yumruk halinde 2019 seçimlerine hazırlanılacağını belirtti.

Onursal Adıgüzel, "Türkiye'nin birçok kesiminin gözü Cumhuriyet Halk Partisi'nde çünkü bu karanlık günlerden çıkmanın yolunun CHP ile birlikte çalışmak olduğunu "Hayır" etrafında buluşanlar ya da iktidarın bugünkü uygulamalarından rahatsız olanlar net bir şekilde görüyor "şeklinde konuştu.