Cenk Eren, Akustik Stüdyo programına konuk oldu

Cenk Eren, Akustik Stüdyo programına konuk oldu
Cenk Eren, Akustik Stüdyo programına konuk oldu
Cenk Eren, Akustik Stüdyo programına konuk oldu
Cenk Eren, Akustik Stüdyo programına konuk oldu

"Hay Aksi" adlı teklisi ile proje albümlerine ara veren Cenk Eren, orkestrası ile Mihael Kuyucu'nun Akustik Stüdyo'suna konuk oldu.

Cenk Eren "Hay Aksi" adlı şarkıyı bir buçuk yıl önce tamamladığını ama diğer projeleri nedeniyle şarkıyı beklettiğini söyledi. Cenk Eren "Ben aslında 'Hay Aksi"' adlı şarkıyı 1,5 yıl önce yaptım bitirdim ama çıkarmadım. Bu şarkıyı bana Bodrum'da havuzda yüzerken İsra Gülümser dinletti. Ondan sonra 'çok güzelmiş hemen buna söz yazsana nasıl bir şey olacak, diye bakalım.' dedim. Yazdı, yaptık şarkıyı bitirdik. Yine Sarp Özdemiroğlu aranjesini yaptı. 'Bahara mı çıkarsam acaba?' dedim. Ondan sonra araya 'Göçtük Sevdadan' şarkım girdi, en son artık 'yapımcım şarkıyı çıkarıyorum.' dedi. 'Peki, klibimizi çekelim.' dedik. Kemal Başbuğ'da klibi çekti, şarkıyı çıkardık." açıklamasını yaptı.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE ALBÜMÜ GELİYOR"

Cenk Eren, 2019 yılının sonbaharında çok büyük bir efsanenin proje albümünde yer alacağını belirtti. Eren "Önümde birikmiş bir iki proje albümüm daha var. Şimdi ekim sonunda çıkacak bir proje albümüm var. Aslında bunu ben dillendirmiştim 'Üç Kadın Bir Erkek Aysel Gürel, Fikret Şeneş ve Çiğdem Talu' şarkıları diye fakat onu biraz ötelemek zorunda kaldım. Çünkü müthiş bir proje albümü daha gelecek. İmzayı attık repertuar yüzde seksen belli oldu. Şimdi altyapılar başlar. Herhalde ağustos sonu gibi ben okumalara girerim. Ekim sonu gibi de albümü çıkarmak istiyoruz." dedi.

Cenk Eren, Akustik Stüdyo programında "Bir Şarkımız Vardı" - "Ağla Halime" - "Büklüm Büklüm" - "Dilek Taşı" - "İnce Saz" - "Yalancı Yarim" gibi sevilen şarkıları seslendirdi. Cenk Eren'e programda Hidayet Sevinç (Keman), Murat Naci Tarhan (Perküsyon), Alparslan Türel (Gitar) ve Murat Karaduman eşlik etti.

Video Link: https://www.youtube.com/embed/aLyNvkrCqp8