Cem Küçük: TSK, Afrin'e Oldukça Başarılı Bir Operasyon Yapıyor

Cem Küçük: TSK, Afrin'e Oldukça Başarılı Bir Operasyon Yapıyor

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü mevzilerinden Kilis ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düşen roketlerle ilgili konuşan Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, "Terör örgütünün elinde roket nasıl" olur diye sormak lazım. Batının, ABD'nin terör örgütlerine yaptıkları yardımları ve verdiği desteği tüm dünya görüyor" dedi.  

CRI TÜRK'te yayınlanan "Cem Küçük ile Günün Yorumu" bölümünde Zeytin Dalı harekâtını değerlendiren Cem Küçük, sosyal medyada savaşa hayır deyip operasyonu eleştiren ve bitirilmesi yönünde yapılan paylaşımları eleştirdi.

TSK, YPG-PKK'YI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMECEK 

"Türkiye, PKK'yı tarihin çöplüğüne gömmek için Afrin'e oldukça başarılı bir operasyon yapıyor. PKK ise Kilis ve Reyhanlı'ya roketler atarak bu operasyona alçakça karşılık veriyor. Bir sonuç elde edemeyecekler. Diğer yandan "terör örgütünün elinde roket nasıl" olur diye sormak lazım. Batının, ABD'nin terör örgütlerine yaptıkları yardımları ve verdiği desteği tüm dünya görüyor. 

Bu saatten sonra "YPG terör örgütü müdür, bu operasyon dursun, savaş sağılığa zararlıdır" şeklinde sosyal medyada yapılan paylaşımlar, vatana ihanettir. 

Reyhanlı'ya PKK/PYD'nin attığı roket nedeniyle uykusunda hayatını kaybeden 17 yaşındaki kızımız için bazı gazetelerde "uykusunda öldü" şeklinde başlıklar atıldı. Sanki uykusunda normal yollarla ölmüş gibi yansıtılmaya çalışıldı. Bu bir alçaklıktır. Bu alçakça tutumu hem devlet hem millet net görüyor.

TSK, Afrin operasyonuyla PKK/PYD gibi terör örgütlerini tarihin çöplüğüne gömmekte kararlı. Türkiye'nin ve TSK'nın bunu başaracak gücü fazlasıyla var. 

TSK'nın öldürdüğü her YPG/PKK'lı ABD'nin canını yakıyor. Bu, onları koruyup destekleyenlere de açık bir mesajdır. Biz kiminle savaştığımızı biliyoruz. Cephede teröristlerle, perde arkasında ise bu örgütleri himaye edenlerle mücadele ediyoruz."

TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda stratejik noktalar ele geçirildi. PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristler etkisiz hale getirildi. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 823 oldu.