Cem Küçük: Selahattin Demirtaş'ı Kimse Masum Göstermeye Çalışmasın

Cem Küçük: Selahattin Demirtaş'ı Kimse Masum Göstermeye Çalışmasın

HDP'nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiği yönündeki söylem ve talepleri eleştiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, "Ölümlere sebep olmuş insanları aklamak, özgürce siyaset yapmalarını istemek akıl karı değil. HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 6-7 Ekim olaylarında hayatını kaybeden 53 kişinin ölümünden sorumludur" dedi. 

CRI TÜRK'te yayınlanan "Cem Küçük İle Günün Yorumu" bölümünde HDP'nin PKK'nın siyasi kanadı olduğuna dair parti yetkililerinin "YPG'ye sırtımızı dayadık, gücümüzü ondan alıyoruz" ifadelerini hatırlatan Küçük,  "Sırtını PKK'ya dayamış, 6-7 Ekim olaylarının sorumlusu bir siyasi partinin yetkilileri hakkında elbette ki hukuk gereğini yapmalıdır" ifadelerini kullandı.

Cem Küçük şöyle konuştu: 

"Selahattin Demirtaş, Yasin Börü başta olmak üzere 6-7 Ekim olaylarındaki ölümlerden sorumludur. Demirtaş istese 6-7 Ekim olaylarını engelleyebilirdi. Engellemediği gibi insanları sokağa çağırdı ve şimdi bunların bedelini ödüyor.  Bu nedenle kimse bu isimleri masum göstermeye çalışmasın. Sırtını PKK'ya dayamış, 6-7 Ekim olaylarının sorumlusu bir siyasi partinin yetkilileri hakkında elbette ki hukuk gereğini yapmalıdır. Masum insanlar öldüğünde hukuk devreye girmezse o ülkede hukuktan bahsedilemez.

Diğer yandan Türkiye'deki bir kısım aydında PKK seviciliği ne yazık ki olduğu gibi devam ediyor. Buna ne yargı ne de halk izin vermeyecektir. Suç işleyen herkes bunun bedelini ödeyecektir."

AK Partinin meclisteki çoğunluğunu tek başına deviremeyen CHP'nin bunu HDP üzerinden yapmaya çalıştığını savunan Cem Küçük, "CHP, HDP'nin barajı geçmesi halinde kendi tarafına çekmek ve seçimlerde Güneydoğu'daki vatandaşların oylarını almak gibi hesaplar yapıyor. Bu hesap tutmaz" dedi. 

TERÖR NE ZAMAN BİTER OHAL O ZAMAN KALKAR

"(OHAL)'in kaldırılmasını isteyen muhalefet, FETÖ'den cezaevinde bulunan yüzlerce kişiye vurgu yaparak sanki hepsi mağdurmuş gibi bir tablo çiziyor.   Olağanüstü Hal (OHAL) çok önemli ve son terörist kalmayayıncaya kadar devam etmeli. FETÖ farklı yapıda bir örgüt olduğu için her yerden çıkabilir bu nedenle gerekenlerin yapılması, tüm tedbirlerin alınması önemli. PKK da dahil olmak üzere bu örgütlere nefes aldırılmamalı."