Cem Küçük: Muharrem İnce Bariz Algı Yapıyor

Cem Küçük: Muharrem İnce Bariz Algı Yapıyor

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin FETÖ elebaşı Gülen'in iade sürecine ilişkin iddialarını değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük,  "Madem iddialarında ısrarlı, belgeleriyle ispatlaması lazım. Herkes İnce'den bu adımı bekliyor" dedi.

CRI TÜRK'te yayınlanan "Cem Küçük ile Günün Yorumu" bölümünde CHP'nin Man Adası belgelerinde olduğu gibi bu iddiayı da ispatlayamayacağını savunan Cem Küçük, "bu iddianın yalan olduğu ortaya çıktığında CHP halka nasıl bir açıklama yapacak  hep birlikte göreceğiz" dedi.

CRİ TÜRK yorumcusu Cem Küçük şunları söyledi:

"ABD'den arandığı iddiasında ısrar eden Muharrem İnce bu kişilerin kimler olduğunu hala açıklamadı. Öte yandan sadece ana muhalefet partisinin bir milletvekili olan Muharrem İnce bu konularda yetkili değil.

İnce'nin amacı seçim sürecinde "hükümet FETÖ'yü doğru dürüst istemedi" diyerek algı operasyonu yapmak. İnce'nin son günlerde FETÖ üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik diğer iddiaları da aynı amacı taşıyor. Seçime kadar FETÖ meselesi üzerine oynayacaklar ama toplumda bunun bir karşılığı yok."

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin kuruluş aşamasında Pensilvanya'ya gittiğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu iddialar nedeniyle Muharrem İnce hakkında "cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulundu, 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.