Cem Küçük: Medyada Artık Yeni Bir Dönem Başlıyor

Cem Küçük: Medyada Artık Yeni Bir Dönem Başlıyor

Türk medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satılmasını değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, bunun bir milat olduğunu belirterek "Doğan ailesi bu adımla milli bir iş yaptı. Türkiye ve medya sektörü için hayırlı olsun" dedi.

CRI TÜRK'te Elif Sevil Orhanlı'nın hazırlayıp sunduğu "Haber Artı" programında konuşan Cem Küçük, Doğan Grubu'nun 16 yıldır hükümetle hep kavga ettiğini ve bu kavgayı kaybettiğini belirtti. 

Medya dünyasında yeni bir dönem başladığına dikkat çeken Cem Küçük şunları söyledi: 

"Doğan Medya Grubu, geçmişteki darbe girişimleri, E-muhtıralar, AK Partinin kapatılması, Gezi olayları, 17-25 Aralık gibi çoğu olayı destekledi. 

Doğan Medya Grubu, bugüne kadar hükümete gayri milli çizgide muhalefet etti. Ülke bölünsün, parçalansın, Erdoğan gitsin söylemleri üzerinden muhalefet yaptı. Doğan Grubu, milletin gönlünde yer etmiş ve dünya tarihinin en zeki siyasetçilerinden olan Recep Tayyip Erdoğan'ı geçmişteki siyasetçiler gibi zannetti ama yanıldı. Doğan Grubu'nda çalışan herkes bu yenilgiyi kabul etmeli ve öz eleştiri yapmalı. Son 16 yıldır kritik olaylarda nasıl tavır aldıklarını düşünmeli.

Diğer yandan Aydın Doğan, adamları yüzünden yanlış yönlendirildiği ve kötü yönetildiği için çok para kaybetti. Medyanın dışındaki iş alanlarında zarar ediyordu ve malvarlığının önemli bir kısmını satmıştı.

Aydın Doğan, kendi hatalarından dolayı bu noktaya geldi. İnsanın kendi kendine ettiğini bütün dünya bir araya gelse yapamaz. 

Doğan Medya Grubu'nun satılması medya tarihindeki en büyük devrimlerden biridir. Aydın Doğan'ın medyadan çekilmesi, milattır. Doğan ailesi bu adımla milli bir iş yaptı. Türkiye ve medya sektörü için hayırlı olsun.

Artık yeni bir dönem başlıyor. 2018 yılı medyada yeni ve güzel gelişmelerin yaşanacağı bir yıl olacak."