Cem Küçük: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Terörle Mücadelede Gösterdiği Başarıdan Dolayı Hedefte

Cem Küçük: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Terörle Mücadelede Gösterdiği Başarıdan Dolayı Hedefte

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, yapılanların kasıtlı olduğunu vurguladı.

CRI TÜRK'te yayınlanan "Günün Yorumu" bölümünde gündemi değerlendiren Cem Küçük, ABD'de Türkiye aleyhine devam eden davadan bir sonuç çıkmayacağını belirtti. 

 "Türkiye'de taşın altına elini koyan, terör örgütlerine karşı net mücadele veren herkes birilerinin hedefi oluyor. İçşileri Bakanı Süleyman Soylu son 1 yıldır PKK le mücadelede adeta destan yazıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde önemli işler yapıyorlar. Diğer yandan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu belgelere karşı Süleyman Soylu'nun net bir çıkışı var. Ülkesi ve milleti için iyi işler yapan ve bu kadar net çıkışları olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye aleyhine kampanya yürütenler tarafından hedefe konuldu. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan da yurt dışındaki şer odaklarının sürekli hedefinde.  PKK, FETÖ, DHKP-C başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle canını ortaya koyarak mücadele eden Süleyman Soylu'nun hedefe konulması bu nedenle normal. Halk devletin verdiği mücadelenin farkında. Bu saldırılardan bir sonuç çıkmayacaktır."

"TÜRKİYE, ABD'DE DEVAM EDEN DAVAYI YARA ALMADAN ATLATTI"

"Hendek kazanlar, emniyet-yargı cuntasını ve 15 Temmuz'u kullananlar, Türkiye'ye zarar vermek için herşeyi denediler ama başaramadılar. Son günlerde de ekonomik olarak Türkiye'yi sıkıntıya sokmak için uğraşıyorlar. Bunu da başaracaklarını zannetmiyorum. Rıza Zarrab davasının kumpas olduğu ortaya çıktı. Davanın düşmesi an meselesi. Davada adı geçen Halkbank'a bir ceza gelir mi bunu göreceğiz ama tüm spekülasyonlara rağman Halkbank ayakta kaldı.  Türkiye bu konuyu özellikle CHP ve FETÖ'cülerin umduğu gibi değil tam tersine, kaosa sürüklenmeden ve yara almadan atlattı. Türkiye yoluna devam ediyor."